Biznes niezależny energetycznie

Biznes niezależny energetycznie
Dynamiczny wzrost cen energii, który w ostatnim czasie dotkliwie zwiększa koszty działalności każdej firmy, skłania przedsiębiorców do szukania alternatywnych, tańszych źródeł energii. Jednym z nich jest instalacja fotowoltaiczna umożliwiająca wytwarzanie energii ze słońca.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 5/2022 (80)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Instalację fotowoltaiczną montuje się na dachu lub na gruncie przedsiębiorstwa. Po zamontowaniu następuje wymiana licznika na dwukierunkowy, dzięki czemu instalacja zostaje podłączona do sieci. To, jak znaczne oszczędności dla przedsiębiorstwa przyniesie produkcja własnej energii, zależy oczywiście od wielkości instalacji. Podstawowym jej warunkiem jest dobór pod zapotrzebowanie energetyczne. Dobrze dopasowana instalacja to nawet 60 proc. taniej za 1 MWh.

Fotowoltaika to rozwiązanie, które nie tylko zwiększa rentowność biznesu, ale także pozytywnie wpływa na jego wizerunek. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm zobowiązanych do wykazywania oszczędności emisji dwutlenku węgla. Audytem przedsiębiorstw pod kątem oddziaływania na środowisko oraz emisji gazów cieplarnianych zajmują się specjalne organizacje, m.in. Fundacja Carbon Footprint, która oblicza ślad węglowy danej firmy, a następnie pomaga wdrożyć strategię jego redukcji i neutralizacji.

Przedstawiciele różnych sektorów i branż coraz częściej dostrzegają potencjał fotowoltaiki oraz innych produktów wykorzystujących energię odnawialną. 

Firma Columbus Energy, wiodący dostawca rozwiązań z zakresu nowoczesnej energetyki, ma w swojej ofercie cały ekosystem produktów i usług, takich jak: fotowoltaika, pompy ciepła, magazyny energii czy ładowarki samochodów elektrycznych, które zintegrowane ze sobą, tworzą spójną całość. 

Z myślą o przedsiębiorstwach Columbus przygotował też różne modele finansowania fotowoltaiki: ze środków własnych, w leasingu lub w dzierżawie, czyli w ramach stałej, miesięcznej opłaty obliczanej na podstawie szacowanego wolumenu produkcji energii z instalacji. 

W celu zoptymalizowania produkcji energii z OZE warto zaopatrzyć firmę w magazyn energii. To bardzo ważny aspekt, zwłaszcza w zautomatyzowanych przedsiębiorstwach, gdzie nawet krótka przerwa w dostawie energii wywołuje znaczące straty. Columbus oferuje bezpieczne, niezawodne i efektywne urządzenia marki Pylontech, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał OZE.

Firma zapewnia też infrastrukturę do pojazdów elektrycznych wraz z kompleksową obsługą ładowarek. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorstwo zoptymalizuje koszty i czas ładowania pojazdów w firmie, a sam obiekt może dodatkowo zarobić na usłudze ładowania pojazdów elektrycznych. 

My Company Polska wydanie 5/2022 (80)

Więcej możesz przeczytać w 5/2022 (80) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ