Binance szkolił polskch prokuratorów w walce z przestępstwami finansowymi

Binance
Binance, fot. mat. prasowe
W ciągu ostatniego roku zespół Binance Investigations zorganizował lub wziął udział w ponad 70 warsztatach dotyczących przeciwdziałania przestępstwom cybernetycznym i finansowym. W dwudniowym szkoleniu wzięli udział także przedstawiciele organów ścigania z Polski.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spotkania przeznaczone dla przedstawicieli organów ścigania miały miejsce w różnych krajach, m.in. w Argentynie, Australii, Bułgarii, Brazylii, Filipinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, Kanadzie, Korei Południowej, Niemczech, Nowej Zelandii, Portugalii, Szwecji, Tajlandii, Ukrainie, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Program szkoleniowy jest prowadzony przez liderów z zespołu Binance Investigations, składającego się z najbardziej doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w wykrywaniu przestępstw z wykorzystaniem kryptowalut. To osoby, które pracowały dla czołowych organów ścigania z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. 

Binance szkolił polskie służby

– Ochrona użytkowników jest dla nas priorytetem. Zależy nam na tworzeniu bezpiecznego ekosystemu finansowego, stąd nasze zobowiązanie do zapobiegania przestępstwom. Łącząc siły z polskimi organami ścigania, chcemy dzielić się naszą wiedzą i ekspertyzą, tym samym pomagając im w ochronie polskiego systemu finansowego przed aktywnością przestępczą – powiedział Kyrylo Khomiakov, General Manager Binance w CEE. 

W Polsce warsztaty zostały przeprowadzone przez Melanie Lefebvre z zespołu Binance LE Training oraz Liliję Mažeikienė z Binance Investigations. Dwudniowy program szkoleniowy obejmował stacjonarne szkolenie przybliżające koncepcję blockchain i aktywów kryptowalutowych, jak również metody wykrywania przestępstw na blockchainie: śledzenie przepływów pieniężnych, odnajdowanie ich źródeł czy docelowych adresatów i możliwości przejmowania tych aktywów przez organy ścigania.

– Działamy ręka w rękę z organami ścigania, śledząc podejrzane konta czy nielegalne aktywności. Chcemy mieć swój wkład w walkę z finansowaniem terroryzmu, oprogramowaniem ransomware, handlem ludźmi, wykorzystywaniem dzieci czy przestępstwami finansowymi – powiedział Jarek Jakubcek z Binance, dyrektor działu odpowiedzialnego za szkolenia dla organów ścigania. – Coraz więcej regulatorów, publicznych organów ścigania i interesariuszy z sektora prywatnego uważnie przygląda się cyfrowym aktywom. To sprawia, że widzimy zwiększony popyt na szkolenia edukujące z zakresu specyfiki świata kryptowalutowego, przekazujące wiedzę, która będzie pomocna w zwalczaniu przestępstw. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, wzmocniliśmy nasz zespół odpowiedzialny za organizację takich wydarzeń. Dzięki temu możemy organizować więcej szkoleń przy współpracy z regulatorami z całego świata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ