Arkadiusz Lewandowski. Poza biznesem

Arkadiusz Lewandowski
Arkadiusz Lewandowski
W księgowości przeszedł wszystkie szczeble kariery i to w sześć lat. Jakiś czas temu stworzył Alterę, którą sam nazywa „projektem życia” i „nowym wymiarem księgowości”. Otwarcie mówi o sukcesach, ale i błędach.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 6/2022 (81)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jest takie miejsce w Polsce, do którego zawsze chętnie wracasz?

Przed pandemią podróżowałem głównie za granicę, ale od 2020 r. zacząłem dokładniej odkrywać Polskę i bardzo miło się zaskoczyłem! Nasz kraj jest piękny, można znaleźć tu mnóstwo wspaniałych miejsc i przyjemnych hoteli na wysokim poziomie. Często zdarza mi się robić takie „weekendówki”. Bardzo chętnie wracam w góry i na Mazury – to są moje ulubione miejsca w Polsce. W górach uwielbiam chodzić po szczytach, porządnie się zmęczyć, a na Mazurach czytać książki w pięknym otoczeniu, pływać motorówką i błogo wylegiwać się na leżaku. Bez laptopa!

Dlaczego sport jest dla ciebie taki ważny?

Sport – głównie sporty walki – towarzyszy mi od dziecka. Zacząłem w wieku 8 lat od karate, następnie ćwiczyłem judo z kilkoma sukcesami, aby na końcu przenieść się na tajski boks. W sumie ponad 11:lat aktywnego treningu. Sport w znacznym stopniu mnie ukształtował i dużo mi dał! Obecnie nie ćwiczę już sztuk walki, ale dalej jestem w formie.

Sporo się w twoim życiu wydarzyło. Czego nauczyły cię najtrudniejsze momenty?

Kiedy dużo pracujesz, robisz biznes i jesteś bardzo ambitny, to najczęściej nakładasz na siebie ogromną presję. Ta presja powoduje, że możesz przestać radzić sobie z emocjami, co zwykle niesie za sobą poważne konsekwencje. W moim życiu były naprawdę trudne okresy związane z używkami... Nie potrafiłem radzić sobie z codziennością i pojawiającymi się stanami lękowymi, w każdy weekend odreagowywałem. Kilka lat temu odstawiłem wszystkie używki, a dopiero jakiś czas temu nauczyłem się radzić sobie z presją i rozpoznawać, przeżywać, a dzięki temu też kontrolować swoje emocje, co dało mi równowagę i spokój nawet w trudnych chwilach. Takie doświadczenia uczą nas bardzo dużo, więc cieszę się, że miałem okazję je przeżyć. To ważna strona życia – o której się nie mówi – a wiem, że ma z nią do czynienia mnóstwo przedsiębiorców, lecz mało kto potrafi sobie z nią poradzić, a jeszcze mniej osób się do tego przyznaje.

Co najboleśniejszego usłyszałeś jako przedsiębiorca?

„Przygotuj budżet na czarny scenariusz”. Było to bardzo trudne, ponieważ wtedy musielibyśmy zwolnić tempo i znacząco ograniczyć wydatki. Ostatecznie czarny scenariusz na szczęście nie był potrzebny.

A najprzyjemniejszego?

„Masz nieograniczony potencjał, w twoim przypadku – sky is the limit!”. Było to miłe i potwierdzało moje przekonanie, że wszystkiego można się nauczyć, jeżeli jest odpowiednia determinacja.

------------------------------------------------------

INSPIRACJE:

Serial: Rodzina Soprano Świetna produkcja pokazująca na przykładzie gangsterów, jak zmiany wpływają na relacje między ludźmi

Książka: Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Gdyby wszyscy ludzie stosowali zasady przedstawione w tej książce, to świat zdecydowanie byłby przyjemniejszym miejscem

Film: V jak Vendetta Ten film głęboko mnie porusza. Pokazuje, że idea jest nieśmiertelna i jeżeli mamy jakiś cel, to nie zabraknie nam determinacji. Ludzie podążają za ideą

My Company Polska wydanie 6/2022 (81)

Więcej możesz przeczytać w 6/2022 (81) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

POLECAMY