Amerykański fundusz inwestycyjny otwiera oddział w Polsce. Trwają poszukiwania 150 pracowników

Point72 otwiera biuro w Warszawie
Point72 otwiera biuro w Warszawie, fot. Adobe Stock
Point72, międzynarodowa organizacja zarządzająca aktywami z siedzibą w USA otworzyła w Warszawie swoje biuro. W 2021 r. firma planuje zatrudnić 150 specjalistów z doświadczeniem w dziedzinie technologii, finansów, zarządzania danymi i operacji.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W ciągu najbliższych dwóch lat Point72 spodziewa się, że warszawskie biuro stanie się największym oddziałem firmy poza Stanami Zjednoczonymi i będzie wspierać jej kluczowe procesy. Firma zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 20,2 miliardów dolarów (stan na 1.01.2021 r.) i zatrudnia ponad 1 650 pracowników w 12 biurach na całym świecie.

Fundusz będzie inwestował z Warszawy

- U podstaw decyzji o zlokalizowaniu naszego kolejnego zagranicznego biura w Warszawie leży kilka czynników. W ostatnich latach znaczenie Warszawy w Europie zdecydowanie wzrosło, a miasto zaczęło przyciągać jedne z najlepszych talentów w regionie, stając się centrum usług finansowych – powiedział Gavin O’Connor, Chief Operating Officer w Point72.

- Otwarcie warszawskiego oddziału jest krokiem milowym w rozwoju Point72, a nasze zespoły w Polsce będą odgrywały kluczową rolę we wspieraniu dalszego strategicznego rozwoju firmy - dodał.

Odpowiedzialność za rozwój warszawskiego biura przejął Rafael Lopez Espinosa, dyrektor zarządzający Point72 w Polsce. Jest on odpowiedzialny za nadzorowanie działalności firmy w kraju i realizację jej celów strategicznych. Rafa Lopez Espinosa dołączył do Point72 jako członek zespołu ds. strategii w 2015 r.i kieruje tą grupą od stycznia 2019 r.

- Chcemy tworzyć światowej klasy zespoły ekspertów, które płynnie ze sobą współpracują i pomagają wprowadzać innowacje oraz budować możliwości, których potrzebuje firma, aby się rozwijać. A moim zadaniem jest sprawić, by tak się stało - dodał Rafael Lopez Espinosa.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY