Amazon wprowadza rewolucyjną metodę płatności. Wystarczy odcisk dłoni

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
W dwóch samoobsługowych sklepach Amazon Go można już płacić za pomocą odcisku dłoni. Technologia ma zostać udostępniona zewnętrznym firmom.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Dzięki technologii Amazon One, klienci mogą powiązać kartę płatniczą z biometrią dłoni, dzięki czemu do zapłaty za zakupy nie będzie już potrzebny portfel czy smartfon. Do uruchomienia takiej usługi na swoim koncie wystarczy wizyta w punkcie obsługującym technologię (jak na razie są to dwa sklepy w Seattle, ale sieć zapowiada kolejne). Po zeskanowaniu dłoni i "podpięciu" do niej karty oraz numeru telefonu, można już korzystać z technologii Amazon One. Jak tłumaczą przedstawiciele przedsiębiorstwa nie ma mowy o jakichkolwiek pomyłkach, bowiem na świecie nie ma identycznych dłoni.

Jak zauważa serwis "Cashless.pl", nowa usługa to rzeczywiście spore udogodnienie, jednak zasadne wydają się pytania o prywatność klientów.

Firma Jeffa Bezosa zapowiada, że rozwiązanie będzie licencjonowane i udostępniane innym przedsiębiorstwom. Technologia - zdaniem Amazona - może być przydatna podczas identyfikacji pracowników wchodzących do biura lub podczas identyfikacji uczestników imprez masowych (meczów i koncertów).

Terminy wprowadzenia usługi Amazon One do pozostałych sklepów sieci nie są jeszcze znane.

ZOBACZ RÓWNIEŻ