Aforti Holding: Nie zgadzamy się z karą UOKiK

Getty Images pozywa Stability AI. Sztuczna intelig
Getty Images pozywa Stability AI / Fot. Fabrikasimf, Freepik.com
Spółka Aforti Holding odniosła się do dzisiejszego komunikatu UOKiK. Przypomnijmy, urząd nałożył na firmę karę za wprowadzanie konsumentów w błąd. Zdaniem przedstawicieli firmy, decyzja jest niesłuszna.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Zarząd Spółki AFORTI Holding S.A. zaznacza, iż nie zgadza się z treścią Decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakładającej na Spółkę karę pieniężną i zamierza wnieść odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - informuje firma w przesłanym redakcji portalu mycompanypolska.pl komunikacie.

Aforti: Będziemy walczyć w sądzie

Przypomnijmy, jak informowaliśmy 21 sierpnia, UOKiK nałożył na spółkę ponad 790 tys. kary za wprowadzanie konsumentów w błąd przy okazji emisji weksli. Przeczytaj więcej o karze. 

- Sprawa objęta Decyzją była prowadzona przez UOKiK od 2020 roku. Zarząd Spółki przez cały okres prowadzonego postępowania współpracował z przedstawicielami UOKiK przedkładając materiał dowodowy potwierdzający racje Spółki, wielokrotnie informując UOKiK o swoim stanowisku oraz wskazując błędy i nieprawidłowości w analizie dokumentacji przekazanej Urzędowi podczas postępowania.

Zarząd spółki podkreśla, iż z dniem 29 stycznia 2021 roku Spółka zaprzestała oferowania weksli konsumentom, co w swojej decyzji również zaznacza UOKiK. Natomiast w okresie obowiązywania oferty wekslowej informacje dotyczące ryzyka inwestycyjnego były przedstawiane w sposób transparentn y - informuje zarząd Aforti.

ZOBACZ RÓWNIEŻ