upadłość konsumencka
zobacz inne tematyRekord upadłości konsumenckich. Polak znaczy bankrut?
Mamy drugi najwyższy w historii wskaźnik ogłoszeń upadłości konsumenckich. Dłużnicy nie wytrzymują presji rosnących kosztów życia i stóp procentowych, nie rozpieszczają ich też niskie płace. W lutym bankructwo ogłosiło 1,7 tys. osób.
Przybywa bankructw konsumenckich. Kto może ogłosić upadłość?
8268 upadłości konsumenckich orzekły sądy w I połowie 2021 r. – pokazują dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Ogłoszenie bankructwa to szansa na nowe życie, jednak nie uwalnia od spłaty zaległości.
Rekordowa liczba upadłości konsumenckich. Bankrutów będzie coraz więcej
Druga połowa 2020 roku była rekordowa pod względem liczby upadłości konsumenckich. Sądy orzekły ją wobec 8,4 tys. osób - to blisko dwukrotnie więcej niż w pierwszym półroczu. Najwięcej bankructw ogłoszono na Śląsku.
Okiem eksperta. Jak działa w Polsce upadłość konsumencka
Upadłość konsumencka to procedura sądowa stosowana wobec konsumentów oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które stały się niewypłacalne. O tym, jak ją przeprowadzić, pisze dla mycompanypolska.pl Michał Sowiński, doradca restrukturyzacyjny i partner w kancelarii Graś i Wspólnicy.
Rekordowa liczba ogłoszonych upadłości konsumenckich
Jak informuje "Puls Biznesu" w lipcu br. sądy ogłosiły upadłość aż 1,5 tys. osób fizycznych. Jeszcze żaden miesiąc w historii nie przyniósł aż tylu bankructw, a wszystko wskazuje, że to jeszcze nie koniec.