Nowy program dla przedsiębiorczych kobiet
Magdalena Nowacka, menedżer ds. rozwoju produktów i biznesu w BZ WBK LeasingPolska znajduje się wśród tych państw europejskich, w których najszybciej rośnie przedsiębiorczość wśród kobiet. I to właśnie do nich skierowany jest program przygotowany przez BZ WBK Leasing.
Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest niemal 3 mln jednoosobowych działalności gospodarczych. Jednocześnie dynamicznie rozwijają się usługi i rozwiązania skierowane do sektora small business oraz wspierające działalność startupów. Wyzwaniem okazuje się jednak pozyskanie kapitału na sfinansowanie inwestycji związanych z rozwojem lub rozpoczęciem działalności. Odpowiedzią m.in. na takie potrzeby jest program uruchomiony przez BZ WBK Leasing, skierowany do przedsiębiorczych kobiet.
Leasing na prostych zasadach
– Nie powinno nas dziwić, że skłonność do podejmowania wyzwań w postaci prowadzenia biznesu przez kobiety w Polsce jest wysoka i nadal rośnie, a drogą do niezależności finansowej i zwiększania dochodów jest działalność gospodarcza. Przedsiębiorstwa, których właścicielkami są kobiety, stanowią znaczący rynek dla usług finansowych zarówno w Polsce, jak i na świecie – podkreśla Magdalena Nowacka, menedżer ds. rozwoju produktów i biznesu w BZ WBK Leasing.
Z programu oferowanego przez BZ WBK Leasing może skorzystać każda kobieta, która zdecydowała się na sfinansowanie inwestycji w ramach nowej działalności lub już istniejącej. Może być to zakup środków trwałych niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej, m.in. pojazdów osobowych, dostawczych do 3,5 tony, samochodów ciężarowych i innych, a także maszyn i urządzeń (np. niezbędne wyposażenie gabinetu stomatologicznego czy sprzętu geodezyjnego). W ramach programu BZ WBK Leasing proponuje zastosowanie uproszczonej procedury oceny wniosków na sfinansowanie danego środka trwałego do wartości 300 tys. zł. Okres finansowania może wynieść do 72 miesięcy, a decyzja jest wydawana nawet w kilka minut. W procedurze uproszczonej nie ma potrzeby przedstawiania dokumentów finansowych firmy oraz zaświadczeń z ZUS i US, wystarczy oświadczenie o przychodach, a dodatkowo dla transakcji, w których kwota udzielonego finansowania nie przekracza 150 tys. zł, nie jest konieczne podpisanie weksla. Co więcej, w procedurze standardowej klient ma możliwość dostosowania harmonogramu spłaty rat do sezonowego charakteru swojej działalności.
– Wychodzimy z prostego założenia: w przypadku przedsiębiorstw już funkcjonujących na rynku, ale również startupów, nie można stosować sztywnych, ogólnie obowiązujących reguł. Inne możliwości otwierają się przecież przed świeżo upieczonymi absolwentami, a zupełnie inne przed spółkami, które są częścią dużej grupy kapitałowej. W przypadku startupów na decyzję o udzieleniu wsparcia wpływa m.in. ocena dotychczasowego doświadczenia osoby, która założyła firmę, jej pomysłu na biznes i strategii jego rozwijania czy możliwość zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia – podkreśla Magdalena Nowacka.
Pomocna dłoń na każde zawołanie
Finansowanie to jednak nie wszystko – do programu wspierania inwestycji przedsiębiorczych kobiet oferowanego przez BZ WBK Leasing dołączony został też, za symboliczną złotówkę, pakiet ubezpieczenia office assistance. Gwarantuje on pełną pomoc techniczną i obsługę serwisową, a także profesjonalne wsparcie prawne. Ubezpieczenie zapewnia interwencję specjalisty i pomoc w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych (pożar, zalanie czy stłuczenie szyby), kradzieży z włamaniem czy w momencie wystąpienia awarii sprzętu biurowego oraz sprzętu IT.
– Zależy nam na tym, aby kobiety, które zdecydują się na tak ważny w ich życiu krok, jak prowadzenie własnego biznesu, mogły się skoncentrować na jego rozwoju. Stąd decyzja o udostępnieniu wsparcia w postaci ubezpieczenia office assistance na atrakcyjnych zasadach. Zgodnie z nim w razie potrzeby Centrum Alarmowe zorganizuje niezbędną pomoc i pokryje koszty specjalisty odpowiedniego dla danego rodzaju szkody – podkreśla Magdalena Nowacka.
Wsparcie finansowe w ramach programu BZ WBK Leasing pozyskał z Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC – International Finance Corporation), która jest organizacją wchodzącą w skład Grupy Banku Światowego.