Aleksandra Tokarewicz, Helping Hand: Jesteśmy o krok od rentowności
Aleksandra Tokarewicz, Helping Hand- Próg rentowności osiągniemy w najbliższym kwartale. Do tej pory dużo inwestowaliśmy w rozwój produktu i dostosowanie go do klienta indywidualnego. Porównując wyniki z pierwszej połowy 2023 (850 tys. zł) do analogicznego okresu w 2024 (1,5 mln zł) to daje nam wzrost przychodów na głównym produkcie o 177% - myślę tu o abonamentach z platformy Helping Hand - tłumaczy Aleksandra Tokarewicz.
Jak zapewnia, obecnie firma koncentruje się na stworzeniu zupełnie nowego silnika wyszukiwania treści psychoedukacyjnych. - Nasz nowy engine zapewni inteligentniejsze odpowiedzi, bazując na konkretnym zestawie danych dostarczonych przez użytkownika. Mamy nadzieję, że Asystent AI nie tylko wskaże najlepsze wyniki ale też będzie odpowiadał na proste pytania - zapewnia.
Dobre wyniki finansowe sprawiają, że obecnie startup nie poszukuje inwestora. Z jednym wyjątkiem. - Na ten moment nie szukamy inwestora, chyba że byłby to inwestor strategiczny, który mógłby wesprzeć nas w skalowaniu biznesu lub wejściu na inne rynki. Platforma działa w dwóch wersjach językowych PL i EN. Uważam, że polski rynek ma ogromny potencjał, mamy tu jeszcze dużo do zrobienia i nauczenia się - dodaje Aleksandra Tokarewicz.
Jak rozwija się Helping Hand
Firma niedawno poinformowała o osiągnięciu liczby 70 tysięcy użytkowników. - To wielki krok w rozwoju firmy, która z kilkudziesięcioma tysiącami aktywnych odbiorców umacnia swoją pozycję w rodzimej branży Digital Therapeutics - napisano.
W osiągnięciu rekordowego wyniku spółce pomogło wprowadzenie nowej funkcjonalności platformy i aplikacji: Twoje plany rozwojowe. Dodatkowo użytkownicy platformy i aplikacji mają dostęp do ponad 1000 filmów i materiałów psychoedukacyjnych i rozwojowych w języku polskim i angielskim, anonimowych konsultacji z licencjonowanymi terapeutami, sesji terapeutycznych czy wydarzeń na żywo. Od początku 2024 roku firma zanotowała duży wzrost liczby nowych rejestracji, co jest dowodem rosnącej potrzeby na wsparcie psychologiczne w Polsce. St
- Jesteśmy dumni, że w trosce o zdrowie psychiczne, możemy pomagać tak wielu osobom oraz wspierać je w samorozwoju. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi z zakresu zdrowia psychicznego staramy się rozwijać naszą ofertę, aby była w stanie spełniać oczekiwania jak największej liczby odbiorców. W ostatnim czasie wprowadziliśmy nową funkcjonalność naszych narzędzi o nazwie „Twoje plany rozwojowe”. To forma 21-dniowych kursów dotyczących lęków, związków oraz świadomego rodzicielstwa, które cieszą się wielką popularnością - mówi Aleksandra Tokarewicz, CEO Helping Hand.
Jak wynika z obserwacji firmy, największą popularnością cieszy się kurs poświęcony świadomemu rodzicielstwu. Samotność, smutek i poczucie bezradności są codziennością dzieci i młodzieży w Polsce. Rzeczywistość pokazuje, że młodzi ludzie ze swoimi problemami najczęściej zostają sami. W Polsce jest obecnie tylko 553 (stan na marzec 2024) czynnych lekarzy specjalizujących się w psychiatrii dziecięcej. Tylko w 2023 roku odnotowano 2139 prób samobójczych wśród dzieci, natomiast w 2017 roku - 730. Ostatnie 7 lat to wzrost o 193%. Dane obejmują tylko próby zgłoszone policji.
- Naszą misją jest wspieranie pracowników na ich drodze do dobrostanu, a tworzenie zdrowej kultury organizacyjnej to nieustający proces. Uważam, że przeciwdziałanie mobbingowi, dyskryminacji i zrachowaniom niepożądanym jest absolutną bazą. Przy tworzeniu szkolenia e-learningowego poświęconego mobbingowi, współpracowaliśmy z najlepszymi ekspertami - między innymi Dominiką Sadowską, uznaną ekspertką specjalizującą się w sporach, konfliktach czy zachowaniach negatywnych w środowisku pracy - wyjaśnia Aleksandra Tokarewicz.
Przypomnijmy, w 2022 roku platforma Helping Hand pozyskała na rozwój ponad 3,9 mln złotych.