Założyciel Hotailors zmienia kierunek i tworzy fintech w ekosystemie Web3

Hotailors
Filip Błoch, twórca Hotailors i Pays.Solutions
Filip Błoch, twórca startupu z branży traveltech – Hotailors poinformował, że powołał do życia nową spółkę. Pays.Solutions oferuje płatności w ekosystemie Web3 poprzez dostarczanie hybrydowych rozwiązań płatniczych, które wspierają zarówno firmy, jak i osoby indywidualne na całym świecie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Misja: Rewolucja globalnego rynku przekazów pieniężnych

Misją Pays.Solutions jest zrewolucjonizowanie globalnego rynku przekazów pieniężnych za pomocą technologii blockchain.” Dzięki Pays Solutions wprowadzamy nowoczesne narzędzia, które umożliwiają płynne przejście z tradycyjnych systemów płatności do zdecentralizowanego świata kryptowalut" napisał na LinkedIn Filip Błoch, pomysłodawca projektu. 

Innowacyjny portfel WEB3 ERC-4337

Jednym z kluczowych elementów rozwiązania jest innowacyjny portfel WEB3 ERC-4337. Pozwala on na abstrakcję konta, transfery grupowe oraz gasless transactions (transakcje na blockchainie, które nie wymagają od użytkowników płacenia opłat za "gaz" (gas). W kontekście blockchainów, takich jak Ethereum, gaz to jednostka opłaty, która jest płacona za przetwarzanie transakcji przez sieć). Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z bardziej płynnych i dostępnych usług płatniczych, przechodząc bez problemu z tradycyjnych systemów płatności do zdecentralizowanego świata kryptowalut.

Nowoczesne rozwiązania płatnicze

Podejście Pays.Solutions opiera się na trzech filarach: innowacji, integracji i wzmocnieniu. Oferuje szereg rozwiązań, które ułatwiają zarządzanie finansami zarówno w świecie tradycyjnym, jak i cyfrowym.

  • On-Chain Payments: Usprawnienie masowych transakcji na całym świecie w czasie rzeczywistym.
  • Wymiana FIAT & Crypto: Użytkownicy mogą zwiększyć swoją płynność finansową dzięki płynnym wymianom walut.
  • Automatyczne przetwarzanie wynagrodzeń: automatyzacja i zabezpieczenie harmonogramów płatności.
  • Usługi Escrow: to mechanizm płatności, który zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w transakcjach finansowych. W tego typu transakcjach środki pieniężne są przechowywane przez zaufaną trzecią stronę (zwaną agentem escrow) i są uwalniane dopiero wtedy, gdy wszystkie warunki umowy między kupującym a sprzedającym zostaną spełnione.

Poprzedni startup Filipa Błocha 

Filp Błoch zasłynął z utworzenia WorkTrips (poprzednio Hotailors). Poznański startup specjalizuje się w zarządzaniu podróżami służbowymi. Firma oferuje platformę, która umożliwia kompleksowe zarządzanie podróżami biznesowymi, od rezerwacji lotów i hoteli, po organizację transferów i innych usług związanych z podróżą. Głównym celem Hotailors jest uproszczenie i automatyzacja procesu rezerwacji podróży służbowych, co pozwala firmom oszczędzać czas i pieniądze, a jednocześnie zapewnia komfort i wygodę dla pracowników podróżujących służbowo.

W 2023 r. Filip Błoch ustąpił z funkcji prezesa WorkTrips, którą przekazał w ręce Michała Szeksztełło i Macieja Stopierzyńskiego.

Przepis na jednorożca. Czy ElevenLabs powstał na jego podstawie?

Przepis na jednorożca. Czy ElevenLabs powstał na jego podstawie?

1517. Tyle mamy aktualnie jednorożców na świecie (firm wycenianych na co najmniej miliard dolarów) i pomimo, że ich przybywa, wciąż są owiane pewną tajemnicą. Wszyscy słyszeliśmy legendarne historie, o tym, że founderzy rezygnują z college'u i w pocie czoła pracują nad przełomową technologią w zaciszu swojego garażu, w międzyczasie pożyczając pieniądze od kogo się da. Ale jakie są prawdziwe historie jednorożców i czy istnieje przepis na stworzenie unicorna, który zachwyci świat?

ZOBACZ RÓWNIEŻ