Zakończył się kongres dyrektorów finansowych SEG

Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe
25 i 26 października w Jachrance, podczas VI Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG, dyrektorzy finansowi rynku kapitałowego dyskutowali o bieżących wyzwaniach, z którymi muszą się zmierzyć w codziennej pracy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

25 i 26 października w Jachrance, podczas VI Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG, dyrektorzy finansowi rynku kapitałowego dyskutowali o bieżących wyzwaniach, z którymi muszą się zmierzyć w codziennej pracy.

Pierwszy dzień kongresu wypełniły panele tematyczne. Pierwszy z nich dotyczył strategii finansowania rozwoju spółki giełdowej – dyskutowano o nowych możliwościach finansowania, sprawnym i tanim przejmowaniu konkurencji, ekspansji geograficznej i wzdłuż łańcucha dostaw oraz nowych modelach biznesowych. W drugiej dyskusji – „Nowe wyzwania podatkowe” – rozmawiano o zmianach regulacyjnych i mentalnych, cyfryzacji dokumentacji podatkowej, Jednolitym Pliku Kontrolnym i bezpiecznym płaceniu podatków. Ostatnia sesja poświęcona była zarządzaniu ryzykiem w spółce giełdowej. Część merytoryczną pierwszego dnia kongresu zamknęła dyskusja „Cyfruj się kto może”. Podczas rozmowy poruszono takie tematy, jak idea cyfrowej transformacji, short-termism a strategia cyfryzacji, wykorzystanie deep data i oszczędzanie przez cyfrowanie.

Drugi dzień kongresu to warsztaty tematyczne dotyczące następujących zagadnień: zarządzanie ryzykiem kursowym wobec zmieniającego się otoczenia ekonomicznego; trendy i zmiany w środowisku podatkowym 2017–2018 (kontrole podatkowe, kluczowe zmiany w podatku VAT i CIT); przygotowanie spółki do zwiększonej presji ze strony organów skarbowych; finansowe aspekty ukrytych ryzyk niefinansowych. Kongres zakończyła dyskusja: „Finansowe implikacje zmian regulacyjnych”, podczas której rozmawiano o kosztach compliance i non-compliance, o podnoszeniu konkurencyjności dzięki raportowaniu niefinansowemu, nowych obowiązkach członków władz spółek giełdowych oraz minimalizacji ryzyka emitenta i powiązanych osób fizycznych.

Gospodarzem VI Kongresu CFO Spółek Giełdowych SEG było Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY