Zadowoleni klienci i zadowoleni pracownicy

Zadowoleni klienci i zadowoleni pracownicy
Arval Service świętował swoje 20. urodziny. Firma ma już 35 tys. aut we flocie i specjalną ofertę dla MSP.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 12/2019 (51)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Arval Service Lease Polska świętował 20-lecie istnienia w Polsce. Firma od 1999 r. oferuje polskim klientom długoterminowy wynajem samochodów i zarządzanie flotą. Wśród zaproszonych na uroczystą galę gości pojawiły się najważniejsze osobistości Arval, a wśród nich Alain van Groenendael – Chairman and CEO Arval. Gospodarzem gali był Grzegorz Szymański – Regional Manager of Central Europe.

W uroczystości, oprócz przedstawicieli Arval Service Lease Polska, wzięli udział także partnerzy biznesowi, kluczowi klienci, goście z Banku BNP Paribas, a także pracownicy firmy Arval. Partnerami wydarzenia byli Kia Motors Polska i Mercedes-Benz Polska.

Grzegorz Szymański przy okazji jubileuszu przypominał, jaka w ciągu tych 20 lat dokonała się zmiana na rynku motoryzacyjnym. – Może państwo tego nie pamiętają, ale 20 lat temu w Polsce Fiat zakończył produkcję modelu Cinquecento, a rozpoczął produkcję modelu 

Seicento. Technologicznie dokonaliśmy więc ogromnego skoku. Jestem dumny, że Arval mógł w tych zmianach uczestniczyć i dziś może się pochwalić liczbą 35 tys. aut we flocie – mówił Szymański.

Z kolei Alain van Groenendael podkreślał, jak ważne jest zaangażowanie pracowników, a polski oddział jest pod tym względem na czele. – Wskaźniki zaangażowania pracowników w Polsce są jedne z najwyższych w całej organizacji, podobnie jest ze wskaźnikami zadowolenia klientów. Mamy więc zaangażowanych pracowników, zadowolonych klientów i widać to we wzroście. W 2018 r. polski oddział Arval urósł o 24 proc. – mówił Alain van Groenendael.

Od Megane po 35 tys. aut we flocie

Pierwsza nowoczesna firma leasingowa powstała w Stanach Zjednoczonych w 1952 r., kilka lat później zaczął się rozwijać rynek leasingu w Europie. Na inne kontynenty usługa ta zaczęła wchodzić w latach 70. ubiegłego stulecia. Polski leasing ma krótszą tradycję, bowiem oferta leasingowa zaczęła pojawiać się na krajowym rynku dopiero po transformacji polityczno-gospodarczej, czyli w latach 90.

Wtedy też na polskim rynku zaistniał Arval (który jest częścią banku BNP Paribas). Jak wspominali podczas gali menedżerowie firmy pierwszy klient opuścił biuro firmy w nowym Ranault Megane Kombi z silnikiem 1,9. Po roku od rozpoczęcia działalności firma zatrudniała już 19 osób, a po pięciu latach miała flotę liczącą 5 tys. samochodów. 

W 2005 r. Arval stał się współzałożycielem Polskiego Związku Leasingu Pojazdów i otworzył się na współpracę z klientem korporacyjnym. W 2015 r. pochwalił się już tysiącem takich klientów. Dwa lata później ruszyła oferta dla segmentu MSP, a niedługo po niej – dla klienta indywidualnego. Dziś firma zatrudnia blisko 200 osób i obsługuje wspomniane 35 tys. aut. 

– Branża car fleet management wchodzi w fazę poważnych zmian, do których zaliczyć można elektryfikację flot, popularyzację car sharingu dla firm, którego testy firma Arval już rozpoczęła oraz rosnące zainteresowanie telematyką. To historyczne zmiany dla branży i całej motoryzacji, które dokonują się na naszych oczach i z naszym udziałem – opowiadał Grzegorz Szymański.

Najszybciej rozwijającym się na polskim rynku segmentem klientów są obecnie małe i średnie firmy. To do nich Arval skierował ofertę, która łączy rozwiązania dotyczące finansowania samochodów służbowych z możliwością przekazania specjalistom całego procesu ich obsługi. – Z uwagi na nasze innowacyjne podejście i idące za tym bardzo korzystne oferty wynajmu długoterminowego aut, nowe samochody są w zasięgu niemal każdego polskiego przedsiębiorcy, nawet prowadzącego nieduży biznes – twierdził Łukasz Niemczuk, SME Solutions Director Arval Service Lease Polska.

W segmencie klientów indywidualnych, Arval Polska poszerzył swoją ofertę o możliwość zakupu aut poleasingowych za pomocą specjalnej platformy sprzedażowej. Trafiają na nią najlepsze modele z udokumentowaną historią i pozytywną opinią niezależnego eksperta.

Jednocześnie polski oddział firmy stawia na rozwój ekologicznego transportu, w tym zwiększenie liczby punktów ładowania oraz wdrażanie rozwiązań takich jak car sharing. – Dużą szansą dla polskiego rynku jest sektor publiczny. Zgodnie z ustawą o elektromobilności od początku 2020 r. floty w sektorze publicznym powinny mieć co najmniej 10 proc. samochodów z napędem elektrycznym – tłumaczył Grzegorz Szymański. – Bierzemy aktywny udział w przetargach na elektryfikację flot w sektorze publicznym.

Na gali też ogłoszono zmiany personalne. Grzegorz Szymański od 1 grudnia będzie odpowiedzialny w Arval za cały region Europy Środkowej. Na fotelu w Polsce zastąpi go Robert Antczak.

Na gali przyznano też nagrody. Statuetki trafiły do: Ricoh Polska (za odebranie 35-tysięcznego auta), BNP Paribas (za największą flotę), Pierre Fabre, Krakowskiego Holdingu Komunalnego (za najbardziej ekologiczną flotę), i do Bergerat Monnoyeur (za najbezpieczniejszą flotę).

Galę poprowadził prezenter telewizyjny Tomasz Kammel, o kulinarne doznania zadbał Belvedere Catering by Design. Wieczór uświetnił występ artystyczny wokalistki i kompozytorki – Sylwii Grzeszczak.

My Company Polska wydanie 12/2019 (51)

Więcej możesz przeczytać w 12/2019 (51) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY