XIII konferencja Coface Country Risk za nami

Fot. Materiały prasowe Fot. Materiały prasowe
21 marca w Warszawie odbyła się XIII konferencja Coface Country Risk poświęcona ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych oraz wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw. Inspiracją tegorocznego tematu przewod

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

21 marca w Warszawie odbyła się XIII konferencja Coface Country Risk poświęcona ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych oraz wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw. Inspiracją tegorocznego tematu przewodniego była poprawiająca się sytuacja polskich przedsiębiorstw, którym sprzyja otoczenie makroekonomiczne, a które mimo to nadal muszą mierzyć się z wieloma trudnościami.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziło ok. 350 uczestników. XIII edycja konferencji toczyła się wokół takich zagadnień, jak panorama ryzyka na świecie, sytuacja polskiej gospodarki, ryzyko walutowe, problemy na rynku pracy oraz czynniki ryzyka regulacyjnego, jakimi są podatki i parapodatki. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład polskiego politologa prof. Radosława Markowskiego. Bardzo ciekawa okazała się również dyskusja z praktykami biznesu, którzy opowiedzieli, jak ryzyka wpływają na działalność ich przedsiębiorstw.

Podsumowaniem konferencji Country Risk był wykład prof. Grzegorza Kołodko na temat uwarunkowań i perspektyw rozwoju polskiej gospodarki.

Konferencje Country Risk organizowane są w Polsce przez Coface od 2006 r. Każda edycja gromadzi liczne grono reprezentantów największych firm i eksporterów polskich. Wydarzenie cenione jest przez uczestników za zawartość merytoryczną oraz profesjonalne i niekomercyjne podejście organizatorów oraz prelegentów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY