Wynajmowanie mieszkań będzie bezpieczniejsze? Estoński startup wkracza do Polski

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Rendin - estoński startup, który ułatwia i zabezpiecza proces najmu mieszkań - pozyskał 1.2 mln euro finansowania. Środki zostaną wykorzystane na ekspansję, a pierwszym celem będzie wejście na polski rynek.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rendin.pl to platforma, która zabezpiecza zarówno najemców, jak i wynajmujących mieszkania w okresie średnio i długoterminowym. Od najemcy nie jest wymagana kaucja przy podpisywaniu umowy, z kolei wynajmujący otrzymuje większą ochronę, obejmującą takie ryzyka jak brak płatności za najem czy szkody wyrządzone przez lokatorów. Rendin zapewnia również automatyczną weryfikację potencjalnych najemców i w razie potrzeby pomoc prawną.

Polski rynek to ok. 2,5 mln wynajmowanych mieszkań. Rendin jest w trakcie wypracowywania wspólnego modelu biznesowego z lokalnym towarzystwem ubezpieczeniowym i największym portalem nieruchomościowym w Polsce, a na stanowisku Country Managera firma zatrudniła Andrzeja Krzysztofowicza.

Chcemy pozbyć się przestarzałych praktyk. Np. kaucja jest znaczącym dodatkowym wydatkiem dla najemców, a jednocześnie nie zabezpiecza wystarczająco właścicieli nieruchomości - mówi Krzysztofowicz.

Rendin pobiera miesięczną opłatę zależną od wysokości kosztów najmu. Może ona być opłacana przez najemcę lub wynajmującego. - Mimo że rozpoczęliśmy działalność tuż przed uderzeniem pandemii Covid-19, udało nam się osiągnąć cele rozwojowe. Kryzys wywarł duży wpływ na rynek nieruchomości krótkoterminowych ze względu na spadek turystyki, ale nie zmienił dynamiki długoterminowego wynajmu - podsumowuje Alain Aun, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Rendin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY