Wyjątkowe spotkanie studentów z biznesem już 5 czerwca w Warszawie

Wyjątkowe spotkanie studentów z biznesem już 5 czerwca w Warszawie
5 czerwca w Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki, odbędzie się ogólnopolski konkurs Enactus Poland. Będzie to przegląd najciekawszych innowacji społecznych i obiecujących startupów realizowanych przez utalentowanych studentów 12 polskich uczelni. Około 150-

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

5 czerwca w Kinotece, w Pałacu Kultury i Nauki, odbędzie się ogólnopolski konkurs Enactus Poland. Będzie to przegląd najciekawszych innowacji społecznych i obiecujących startupów realizowanych przez utalentowanych studentów 12 polskich uczelni. Około 150-osobowe jury, w którego skład wchodzą prezesi, członkowie zarządów oraz dyrektorzy największych polskich i zagranicznych spółek, oceni projekty i wybierze najlepsze.

„Konkurs Enactus Poland to jedyne w Polsce wydarzenie, podczas którego szefowie największych firm, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwoju, spotykają się ze zdolnymi i aktywnymi studentami, aby wspierać ich w tworzeniu innowacyjnych biznesów na rzecz rozwoju lokalnych społeczności” – mówi Paulina Mazur, Country Leader Enactus Poland.

Enactus jest międzynarodową organizacją non-profit zrzeszającą ponad 72 000 studentów w 36 krajach na całym świecie. Rewolucyjne aplikacje, energooszczędna technologia, nowe metody produkcji rolniczej, walka z wykluczeniem społecznym osób niepełnosprawnych, aktywizacja seniorów czy inteligentne systemy zarządzania przestrzenią miejską – to tylko niektóre problemy, z jakimi mierzą się studenci. Wspierani przez liderów biznesu oraz opiekunów naukowych wymyślają i realizują projekty biznesowe, mające na celu pomoc lokalnej społeczności w trzech aspektach: społecznym, ekologicznym i ekonomicznym. Tym samym przyczyniają się do poprawy warunków i standardu jej życia.

W programie Enactus zwieńczeniem działalności w roku akademickim są krajowe konkursy. W Polsce w Warszawie odbędzie się 5 czerwca Enactus Poland National Competition 2017. Zakwalifikowane uczelnie będą miały możliwość zaprezentowania efektów swojej całorocznej pracy biznesowemu jury. Doświadczeni prezesi i dyrektorzy firm ocenią projekty i przekażą studentom informację zwrotną. Na koniec dnia ogłoszone zostaną wyniki głosowania jurorów i wybrana najlepsza reprezentacja studencka. Weźmie ona udział w światowym finale, czyli konkursie Enactus World Cup w Londynie.

„Skala wydarzenia w Polsce z roku na rok jest coraz większa, jednak tegoroczna odsłona konkursu będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii będziemy gościć szefową Enactus International – Rachael Jarosh oraz dr. Lorda Michaela Hastingsa, Global Head of Citizenship w KPMG International, jednego z najważniejszych ambasadorów Enactusa na świecie. Spodziewamy się rekordowej liczby jurorów oraz uczestniczących zespołów studenckich” – dodaje Paulina Mazur.

Organizatorem programu Enactus w Polsce od 2009 roku jest firma doradcza BIGRAM. Więcej o projekcie na: www.enactus.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY