Współzałożyciel Reddit zainwestował 43 mln euro w social media na blockchainie Solana

Social media będą zdecentralizowane? / Fot. Solana
Social media będą zdecentralizowane? / Fot. Solana.com
Alexis Ohanian, współzałożyciel serwisu Reddit, połączył siły z Solana Labs. Łącznie 86 mln euro zostanie przeznaczone na zdecentralizowane projekty społecznościowe.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Seven Seven Six, firma Ohaniana, zainwestuje 43 mln euro, a Solana Ventures wyłoży pozostałe 43 mln.  

Zobacz: Pomysł na biznes

- Dzięki wysokowydajnemu blockchainowi, jakim jest Solana, istnieje okazja do połączenia społeczności i kryptowalut w sposób, który przypomina serwis społecznościowy Web2, ale z dodatkową zachętą do wzmocnienia użytkowników funkcjami zapewniającymi im prawo do prawdziwej własności konkretnych treści - przyznał Alexis Ohanin w oświadczeniu swojej firmy inwestycyjnej. I dodał: - Jesteśmy w kluczowym punkcie zwrotnym, we wczesnych dniach Web3.

Rozwiązania Solany cieszą się ostatnio popularnością i przyciągnęły w tym roku 154 mln dolarów w pieniądzach od inwestorów. To trzecia co do wielkości inwestycja skoncentrowana na indywidualnych aktywach, za Bitcoinem i Ethereum. 

- Web3 zmienia użytkowników i twórców we właścicieli i interesariuszy, co nie może nastąpić wystarczająco szybko w mediach społecznościowych - twierdzi Raj Gokal, dyrektor ds. operacyjnych w Solana Labs. - Social media w metawszechświecie będą zbiorem mediów samowystarczalnych społeczności - dodał.

Sprawdź: Rentier

Warto dodać że, w założeniu, w Web 3.0 użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje z danymi za pomocą sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. 

Blockchain Solana to jeden z tych, który w tym roku generuje doskonałe zyski dla inwestorów. W rankingu kryptowalut zajmuje 4. miejsce pod względem kapitalizacji (74 mld dol.) i za ostatnie 12 miesięcy wypracował aż 11 490% zysku. 

Solana (SOL) znajduje się na popularnych giełdach kryptowalut i obecna wycena to 244 dol.

ZOBACZ RÓWNIEŻ