Wolves Summit Live: konferencja przenosi się do wirtualnego świata

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe
Największa międzynarodowa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej dotycząca innowacji technologicznych, łącząca start-upy z inwestorami i korporacjami, Wolves Summit, odbędzie się w wersji online przy użyciu nowych rozwiązań technologicznych. Jest to reakcja na istniejące warunki spowodowane przez wirusa SARS-CoV-2, ostatnie ograniczenia nałożone przez polski rząd i potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników - ogłosili organizatorzy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Konferencja, w której udział bierze 2500 uczestników z całego świata, przeniesie się z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie do świata online. Wszystkie spotkania jeden-na-jeden i planowane wydarzenia w ramach agendy odbędą się wirtualnie. Według dyrektora ds. technologii Wolves Summit Gareth Lewis, największym wyzwaniem technologicznym jest zapewnienie niezawodnej infrastruktury na 15-minutowe indywidualne spotkania dla 130 wirtualnych stołów jednocześnie. Podczas e-konferencji odbędzie się ponad 4500 takich spotkań. 

Prace nad wirtualną wersją konferencji są na zaawansowanym poziomie, ponieważ organizatorzy Wolves Summit uważnie śledzili rozwój koronawirusa na całym świecie i chcieli być gotowi, aby zapewniać uczestnikom wydarzenie na równie wysokim poziomie. - Chociaż rozczarowujące jest to, że w obecnej sytuacji jesteśmy zmuszeni przejść z wersji spotkań osobistych na konferencję, to cieszymy się również, że te wyjątkowe okoliczności umożliwią zdalne połączenie większej liczby startupów i inwestorów – dodaje dr Patrycja Sosnowska-Buxton, dyrektor strategiczna Wolves Summit.

Międzynarodową konferencję Wolves Summit Live współorganizuje Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerem strategicznym jest Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii w Warszawie, GTR Ventures oraz InnoEnergy. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Wolves Summit Live wspierają także partnerzy techniczni: Microsoft i Hopin.to.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY