Święto miłośników whisky w Warszawie

Materiały prasowe Materiały prasowe
Już po raz kolejny organizatorzy Whisky Live Warsaw proponują mieszkańcom stolicy dwudniową wycieczkę po różnorodnych aromatach i smakach whisky, pochodzącej z niemal wszystkich zakątków świata. Odbywający się 13–14 października festiwal to wyjątkowa okaz

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Już po raz kolejny organizatorzy Whisky Live Warsaw proponują mieszkańcom stolicy dwudniową wycieczkę po różnorodnych aromatach i smakach whisky, pochodzącej z niemal wszystkich zakątków świata. Odbywający się 13–14 października festiwal to wyjątkowa okazja, by bliżej poznać ten wyjątkowy trunek.

Tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw, już czwarta z kolei organizowana w stolicy, odbędzie się w Sangate Hotel Airport. Dla wystawców oraz gości festiwalowych przeznaczono ponad 2200 mkw. wypełnionych stoiskami, sceną oraz innymi atrakcjami przygotowanymi dla miłośników whisky. Organizatorzy szacują, że w festiwalu weźmie udział blisko 80 wystawców oferujących ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Spora część z nich będzie bezpłatna. Za wybrane, droższe edycje trzeba będzie zapłacić specjalnymi, dostępnymi na miejscu voucherami.

Whisky Live Warsaw to jednak nie tylko degustacje whisky, ale również możliwość spotkań ze światowymi autorytetami w tej dziedzinie oraz przedstawicielami zagranicznych destylarni. – Wpisujemy się w światowy koncept imprez pod szyldem Whisky Live, które stanowią doskonałe miejsce do rozmów na temat trendów i zjawisk zachodzących na rynku whisky, wymiany spostrzeżeń dotyczących wybranych smaków i aromatów tego trunku. Stawiamy na edukację naszych gości, którzy dzięki przyswojonej w ten sposób wiedzy mogą później samodzielnie zgłębiać tajniki fascynującego świata whisky – przekonuje Jarosław Buss, organizator corocznego Whisky Live Warsaw.

Organizatorzy przygotowali również bogaty program wydarzeń, obejmujący m.in. spotkania z uznanymi autorami książek o whisky czy liczne atrakcje kulinarne (warsztaty i pokazy gotowania z udziałem najlepszych szefów kuchni w kraju).

Zostanie również przyznana nagroda dla najlepszej whisky festiwalowej (Warsaw Whiskies Awards). Każdy wystawca będzie mógł zgłosić do konkursu jeden trunek dostępny na stanowisku. Wyboru dokona jury konkursowe, złożone z krajowych i zagranicznych autorytetów w tej dziedzinie.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się pod adresem www.whiskylivewarsaw.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY