Większy czy mniejszy - oto jest pytanie. Test Nissana Juke

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe
Nissan to jedna z tych marek, którą – po części słusznie – uważa się za prekursora na rynku SUV-ów. W 2006 r. firma pokazała Qashqaia, który przebojem zdobył rynek kompaktowych aut tej klasy, zaś cztery lata później z równie dużym sukcesem rozpoczęła sprzedaż mniejszego, miejskiego Juke’a. W obecnej generacji oba te modele zyskały na uniwersalności i nadal są na topie, mimo że przez lata dorobiły się wielu konkurentów.

Nowszy w gronie SUV-ów Nissana jest Juke, który miał swoją rynkową premierę pod koniec 2019 r. To druga generacja modelu, który w swym pierwszym wcieleniu zaskakiwał wyglądem. I był uwielbiany! Nie tylko przez kobiety, jak sądzą niektórzy, ale też przez mężczyzn, w tym – o czym swego czasu przekonałem się osobiście – przez nobliwych panów w podeszłym wieku. Każdy może lubić niesztampowy dizajn! Nowy Juke nie jest tak oryginalny, gdy chodzi o wygląd, choć nadal wyróżnia się wśród innych aut. Jego wąskie, ukośne reflektory, wielkie dodatkowe światła tuż pod nimi oraz przerośnięty grill od razu zwracają uwagę.

Tyle że w przypadku crossoverów ważniejsza jest przecież funkcjonalność. Pod tym względem Juke drugiej generacji jest zdecydowanie lepszy niż jego poprzednik. W skrócie: teraz model ten można traktować jako auto rodzinne, a nie tylko do miasta. Auto wyraźnie urosło: jest dłuższe, szersze i wyższe i ma powiększony rozstaw osi i to aż do 263,6 cm, co jest wielkością większą niż Qashqaia pierwszej generacji! W konsekwencji Juke II ma naprawdę bardzo przestronną kabinę, w której bez trudu zmieszczą się cztery dorosłe osoby. Do dyspozycji mamy też spory bagażnik, którego objętość to 422 l. Wystarczy na wakacje, o ile nie postanowimy zabrać ze sobą całego...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 9/2020 (60)

Więcej możesz przeczytać w 9/2020 (60) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY