Warszawski hotel Roberta De Niro oficjalnie otwarty

Warszawski hotel Roberta De Niro oficjalnie otwarty
Pierwsi goście odwiedzili już hotel i restaurację Nobu w Warszawie. Założycielami marki są aktor Robert de Niro, szef kuchni Nobu Matsuhisa oraz producent filmowy Meir Teper. To dwunasty obiekt sieci na świecie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Goście mówią o hotelach Nobu, że są komfortowe, choć nie epatują luksusem. A cała historia zaczęła się od odwiedzin przez De Niro pewnej restauracji sushi w Los Angeles, którą prowadził sławny w Japonii, ale raczej nienany w USA, Nobuyuki Matsuhisa. Holywoodzki aktor tak zakochał się w kuchni Japończyka, że postanowił namówić go do otwarcia podobnej restauracji tyle, że w Nowym Jorku. Matsuhisa konsekwnetnie odmawiał przez kilka lat, a zgodził się dopiero w 1994 roku - wtedy, razem z De Niro i przyjacielem aktora, znanym producentem Meirem Teperem, otworzyli lokal w nowojorskiej dzielnicy Tribeca.

Wiele lat później biznes został uzupełniony o sieć hoteli. Pierwszy butikowy Nobu Hotel otworzono w 2013 roku w Las Vegas. Następna była Manila, później Ibiza i Barcelona, a także meksykańska miejscowość Los Cabos i Chicago. A od sierpnia br. Nobu Hotel otworzył swoje pokoje dla warszawiaków.

Z usług zarówno restauracji jak i hotelu mieliśmy korzystać wcześniej - w czerwcu - jednak pandemia koronawirusa wpłynęła na opóźnienie otwrcia. Warszawski hotel Nobu znajduje się w centrum stolicy u zbiegu ulic Koszykowej i Wilczej. Do dyspozycji gości jest 117 pokoi, a także takie udogodnienia jak strefa wellness czy przestrzenie do organizacji wydarzeń biznesowych. Minimalna stawka za jedną noc w opcji B&B w Nobu Hotel Warsaw to 199 euro za pokój.

Za wystrój wnętrz odpowiedzialni są architekci ze studia Medusa. Architekci wykorzystali styl art deco i połączyli go z industrialną surowością, japońskim minimalizmem oraz dziełami sztuki nowoczesnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY