The Heart Warsaw – centrum współpracy korporacji i startupów

Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu w polskim oddziale MasterCard Europe
Aleksander Naganowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu w polskim oddziale MasterCard Europe 18
Z początkiem czerwca w stolicy ruszyło The Heart Warsaw – pierwsza w Polsce, działająca na europejską skalę kompleksowa platforma łącząca innowacyjne firmy technologiczne z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Z początkiem czerwca w stolicy ruszyło The Heart Warsaw – pierwsza w Polsce, działająca na europejską skalę kompleksowa platforma łącząca innowacyjne firmy technologiczne z największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami. Znajdować się będzie w budynku Warsaw Spire, a merytorycznie zapełnią ją programy wspierające korporacje we wdrażaniu innowacji tworzonych przez wyselekcjonowane firmy technologiczne z całej Europy. Dzięki temu najlepsi przedsiębiorcy z Polski i całego regionu zyskają unikalne możliwości ekspansji zagranicznej i rozwoju biznesu. 

Inicjatorami i twórcami The Heart Warsaw są firmy D-raft, MasterCard i Ghelamco. Za zarządzanie przestrzenią i realizację programów odpowiedzialny będzie D-raft, który już od 2 lat łączy polskie i zagraniczne korporacje ze startupami, pracując m.in. dla takich firm jak Orbis, PZU czy PKO Bank Polski. W The Heart Warsaw korporacje znajdą miejsce dla swoich działów innowacji i zespołów projektowych, pracujących nad nowymi rozwiązaniami we współpracy ze startupami. We wspólnej przestrzeni pracować będą też przedstawiciele funduszy venture capital i wybranych startupów. 

– The Heart Warsaw to miejsce unikalne w tej części Europy, wspierające najlepsze, gotowe do międzynarodowej ekspansji startupy. Nasza oferta odpowiada na potrzeby dynamicznie rosnących innowacyjnych firm technologicznych, które widzą w dużych korporacjach swoich klientów i partnerów. My te kontakty umożliwiamy – powiedział Tomasz Rudolf, prezes D-raft. 

Twórcy inicjatywy stawiają przed sobą ambitne cele. Jeszcze w tym roku uruchomią w The Heart Warsaw trzy programy tematyczne, związane z obszarami FinTech, sprzedaży wielokanałowej oraz Internetu Rzeczy i Smart City. W projekt ma być zaangażowanych 20 korporacji, które zdecydują się wdrażać rozwiązania tworzone przez startupy. 

Ambitne cele i najlepsi partnerzy mogą sprawić, że The Heart Warsaw przyczyni się do umocnienia pozycji Polski jako regionalnego centrum startupowego, a także Warszawy jako wiodącego ośrodka, w którym działa prawie jedna trzecia wszystkich startupów w kraju. Wartość inwestycji The Heart Warsaw w ciągu najbliższych 3 lat wyniesie ok. 9 mln zł. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ