Technologiczne nowinki. Nowości na sierpień 2022

Nowinki technologiczne
Nowinki technologiczne
Oto ciekawostki prosto ze świata technologii.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 8/2022 (83)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zbuduj sobie Atari

Fani Atari mają nie lada gratkę od Lego. Duński producent klocków przygotował zestaw Atari 2600 mający uczcić 50-lecie marki. Atari 2600 zadebiutował w 1977 r. jako Atari Video Computer System (nazwa została zmieniona w 1982 r.). Zestaw Lego oparty jest na wersji z czterema przełącznikami, która pojawiła się w 1980 r. Zestaw zawiera 2532 części. Jest wyposażony w ruchomy joystick, który bardzo przypomina oryginał. Przedni panel jest odwzorowaniem konsoli z działającymi przełącznikami, w zestawie znajdują się (do złożenia) gry (Asteroids, Adventure i Centipede), a użytkownicy będą mogli „zbudować scenki 3D z każdej z trzech klasycznych produkcji na Atari”. Nie wiadomo, czy każdy entuzjasta Lego zdecyduje się na taką propozycję, ponieważ jest to kolejny zestaw, który może podzielić fanów. Problemem okazuje się cena, ponieważ została ustalona na 1149,99 zł.

------------------------------------------

Telewizor jak bardzo droga rzeźba

Czy telewizor może być dziełem sztuki? Owszem, jeśli da się go złożyć. Telewizor C-SEED N1 ma taką możliwość. I zamknięty wygląda jak minimalistyczna rzeźba, otwarty zaś jest wyjątkowo estetycznym odbiornikiem. Wykorzystuje panel w technologii micro-LED, a więc rozwiązanie, w którym upatruje się następcy OLED-ów. W zależności od preferencji można wybrać ekran o przekątnej 103, 137 lub 165 cali. Można powiedzieć – małe kino. Tylko cena tego sprzętu nie jest mała – rozpoczyna się od 190 tys. dol.

------------------------------------------

Smartwatch, ale szlachetny

Topowa jakość wykonania – tytan, ceramika i szkło szafirowe. Do tego elegancja nawiązująca do klasycznych, mechanicznych zegarków. Huawei pokazał kolejny model zegarka w serii Watch GT 3 Pro, który występuje w dwóch rozmiarach i kilku wersjach wykończenia. My mieliśmy możliwość przetestowania mniejszego czasomierza wykończonego w ceramicznej bieli. I trzeba przyznać, że ten skręt ku jakości robi efekt, smartwatch przestaje być bowiem wielkim plastikowym czujnikiem naszego ciała, a staje się stylowym i można powiedzieć luksusowym dodatkiem, który sprawdzi się także w bardziej formalnych sytuacjach. Zegarek ma nas bowiem wyróżniać i te modele to robią. Jeśli chodzi o technologię, to mamy ekran AMOLED, aż 25 GB pamięci, czujnik tętna i natlenienia krwi, temperatury, możliwość zrobienia pomiaru EKG. Do tego są nowe tryby sportowe, pozwalające mierzyć czas oraz głębokość podczas nurkowania czy też tryb do gry w golfa. Mamy również zaawansowany program treningowy dla biegaczy wraz z mnóstwem pomiarów i detali, w tym próg mleczanowy. No i możliwość przeprowadzenia rozmowy głosowej. Bateria w testowanym zegarku ma wytrzymywać do siedmiu dni i w zasadzie jest to do zrobienia, pod warunkiem że nie będziemy go mocno eksploatować. Urządzenie ma dwa minusy. Pierwszy to brak obsługiwania płatności NFC w Polsce (pomimo że zegarek ma taką technologię), drugi to brak obsługi takich aplikacji jak Spotify czy Deezer. Smartwatch nadrabia jednak wyglądem i jakością wykonania, co czyni go wyjątkowym produktem na rynku.

My Company Polska wydanie 8/2022 (83)

Więcej możesz przeczytać w 8/2022 (83) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY