Gadżety. Lipiec 2021

Surface Laptop 4
Surface Laptop 4
Nowe technologie i urządzenia.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 7/2021 (70)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

 Surface Laptop 4

Czysty, sterylny i piękny. Styl laptopa Surface Laptop 4 jest właśnie taki powalający. Robi wrażenie, jakby za całym tym projektem nie stali ludzie z Microsoftu, ale ktoś z Apple. I choć wizualnie od poprzedniej generacji niewiele się zmieniło, to wrażenie pięknego sprzętu z wysokiej półki pozostało. Zmiany, które są dotyczą głównie wnętrza i nowych konfiguracji procesorów (AMD Ryzen dostępny jest w wersji z mniejszym wyświetlaczem).

My mieliśmy do dyspozycji 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5-1135G7 11. generacji z wyświetlaczem 13,5 cala (są wersje 15-calowe) oraz 512 GB pamięci. Kolor: piękny czarny mat (zostają ślady po palcach). Nie jest to sprzęt do grania w wielkie produkcje (daje radę w Fortnite), ale do pracy z dokumentami oraz do zapewniania rozrywki na bardzo wysokim poziomie. I zakładając, że będzie to sprzęt głównie do pracy i czasem do rozrywki mamy naprawdę znakomity sprzęt: dotykowy panel o świetnej rozdzielczości, bardzo dobre głośniki i zaskakująco wydajną baterię (do 7 godz. rzeczywistej pracy). Laptop zabezpieczony kamerką Windows Hello wybudza się dosłownie w kilka sekund, a w pracy ogromnym atutem będzie klawiatura, od której trudno się będzie wam odzwyczaić. Trochę nie rozumiem, czemu kamerka ma rozdzielczość 720 p, czyli słabszą niż model Surface Pro 6, ale tu widocznie jakąś rolę odegrali księgowi. Jeden jedyny minus to cena. W tej wersji to 6999 zł. I w tej kwocie można kupić znacznie lepsze konfiguracje. Ale nie tak ładne.

--------------------------------------------

 Leć, leć w przestworza

Turtle Beach specjalizuje się w przygotowaniu słuchawek dla graczy, ale firma z okazji E3 2021 przedstawiła kontroler symulacji lotów. Przyda się każdemu, kto tęskni za lataniem, zwłaszcza że Microsoft zapowiedział na koniec lipca premierę swojego symulatora lotów. VelocityOne to jednoczęściowe jarzmo i przepustnica z mnóstwem funkcji, które inteligentnie rozwiązują wiele problemów związanych z graniem w symulator lotu na konsoli. Na przykład umieszcza spusty i przyciski naramienne z przodu jarzma. Pozwolą graczom utrzymać skoordynowany lot i nacisnąć hamulce nożne bez pedałów steru zamontowanych na podłodze, które są trudne w użyciu, gdy siedzisz na kanapie.       

--------------------------------------------

 Atari is back

Konsola Atari VCS została zapowiedziana w czerwcu 2017 r. (wtedy jeszcze znana jako Ataribox). Teraz, przeszło trzy lata od ujawnienia tego projektu, po licznych opóźnieniach i kontrowersjach z nim związanych, sprzęt zdaje się być już prawie gotowy do premiery. Producent ogłosił bowiem, że pierwsze 500 egzemplarzy produkcyjnych Atari VCS powinno opuścić fabrykę w połowie czerwca. Sprzęt ten to połączenie konsoli i komputera, w środku mamy zestaw 100 retro gier. A poza tym możemy zainstalować na nim system Windows, Linux i ChromeOS. 

--------------------------------------------

 Obraz co śpiewa

Ikea łącząc siły z Sonosem, stworzyła obraz, który zagra muzykę. Głośnik Symfinsk może być idealny dla osób, które nie mają w domu miejsca na dodatkowy urządzenie – można go postawić przy ścianie bądź na niej powiesić. Wygląda bardzo estetycznie i dodaje mieszkaniu charakteru. 

Przedni panel można usunąć, odsłaniając głośniki pod spodem i zamienić kolory i wzory. Dostępnych będzie kilka rodzajów, wszystkie autorstwa artystki Jennifer Idrizi, opcje będą się różnić w zależności od rynku. Kabel zasilający można poprowadzić w kilku kierunkach w zależności od tego, gdzie znajduje się najbliższe gniazdko, a Ikea uwzględniła również obszar do zarządzania przewodami z tyłu ramy. Elementy sterujące znajdują się z tyłu po lewej stronie ramki. Można również sterować głośnikiem za pomocą aplikacji Sonos, jak każdym innym urządzeniem w firmowym ekosystemie audio multi-room, a także obsługiwać AirPlay 2.

My Company Polska wydanie 7/2021 (70)

Więcej możesz przeczytać w 7/2021 (70) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X