Szczepienia w zakładach pracy. 4 maja ruszą zapisy, ale wciąż nie wiadomo, kiedy program wystartuje

Michał Dworczyk
Michał Dworczyk, Fot: Krystian Maj/KPRM
Od 4 maja pracodawcy będą mogli zgłaszać chęć dołączenia do programu szczepień - poinformował podczas konferencji prasowej szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk. Ze względu na opóźnienia w dostawach szczepionek nie wiadomo jednak, kiedy szczepienia będą mogły wystartować.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy, o zmianach w programie szczepień umożliwiających m.in. szczepienia w zakładach pracy mówi się już od miesiąca. Według pierwszych doniesień program mógłby zostać uruchomiony w firmach, które zatrudniają ponad 500 osób.

Jak zadeklarował minister Michał Dworczyk, rząd jak najbardziej planuje uruchomienie programu szczepień w firmach. Problemem jest jednak zmniejszenie się liczby dawek, która ma przyjechać do Polski - o ponad 1,1 mln. Dlatego w tym momencie rząd nie deklaruje, kiedy rozpocznie się masowe wdrażanie programu.

Niezależnie od tego, 4 maja zostanie uruchomiony formularz, w którym pracodawcy będą mogli zgłaszać chęć uczestnictwa w masowych szczepieniach. W odróżnieniu od pierwszych zapowiedzi, do programu zgłosić się mogą firmy w których chęć szczepienia zgłosi 300 pracowników i ich najbliższych rodzin. 

Rząd planuje także wdrożyć pilotażowy program szczepień w ośmiu zakładach pracy. Cztery z nich to firmy prywatne a cztery to spółki Skarbu Państwa. Wystartuje on prawdopodobnie 10 maja br. Dworczyk zapewnił także, że szczepienia w firmach rozpoczną się jezcze w maju.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY