Symmetrical.ai najlepszy wśród finalistów ABSL Start-Up Challenge 2019

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 71
Polsko-brytyjski fintech, który był finalistą wertykału HR Tech w konkursie ABSL Start-Up Challenge 2019 zwyciężył podczas tegorocznej konferencji ABSL Summit.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Polsko-brytyjski fintech, który był finalistą wertykału HR Tech w konkursie ABSL Start-Up Challenge 2019 zwyciężył podczas tegorocznej konferencji ABSL Summit.

Start-up miejsce w finale zapewnił sobie dzięki nowoczesnemu podejściu do benefitów pracowniczych. Projekt firmy opiera się na finansowych korzyściach dla pracowników, jednym z nich jest możliwość wcześniejszego otrzymania wynagrodzenia niż zakłada to umowa z pracodawcą. Już po raz czwarty, Partnerem Głównym Konkursu był Procter & Gamble. Partnerami wertykału HR Tech byli: HSBC, Randstad oraz Pracuj Ventures.

Symmetrical.ai jest spółką działającą w modelu fintech-as-a-service, prowadzącą platformę do udzielania prostego i wygodnego finansowania, która łączy potrzebujących kapitału z oferującymi go instytucjami finansowymi. 

Wyprzedzić konkurencję

Start-upy zakwalifikowane do finału konkursu ABSL Start-Up Challenge zostały zaproszone na konferencję ABSL Summit w Warszawie w dniach 12-13 czerwca 2019 r., w której trakcie odbył się finał konkursu. Każdy finalista miał za zadanie przygotować i przedstawić Jury 5-minutową prezentację swojej firmy, na podstawie której wyłoniony zostanie zwycięzca.

Nagrodą główna dla Symmetrical.ai jako zwycięzcy konkursu jest zaproszenie do udziału w wydarzeniu Polish Tech Day, odbywającym się w Londynie 20 czerwca 2019 roku. Ponadto Symmetrical.ai otrzymuje półroczne wparcie od ABSL oraz Rebels Valley w nawiązaniu relacji biznesowych z członkami ABSL oraz pomoc w pilotażu i wdrożeniu swoich usług u nowych partnerów biznesowych. Udział w Polish Tech Day otrzymał jeszcze jeden start-up.

- Wielka radość i świadomość, że zwycięstwo to kolejny krok milowy w rozwoju naszej firmy, taka była moja pierwsza myśl na wieść, że to właśnie my zwyciężyliśmy i pojedziemy na Polish Tech Day - komentuje Piotr Smoleń, CEO & Co-Founder w Symmetrical.ai. - Jestem dumny, że wizja Symmetrical.ai, polegająca na budowaniu etycznych finansów dookoła relacji pracodawca-pracownik, spotkała się z uznaniem Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele dużych firm w Polsce. Mamy nadzieję, że wspólnie z pracodawcami zrzeszonymi w ABSL zbudujemy nowe sposoby na zwiększanie lojalności i zaangażowania pracowników – dodaje.

Oprócz nagrody głównej, Symmetrical.ai jako zwycięzca wertykału HR Tech nawiąże współpracę z partnerem wiodącym tej kategorii, czyli firmą HSBC. 

- Gratulujemy zwycięskiemu start-upowi i jednocześnie mocno trzymamy kciuki za wszystkie firmy, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu. Kolejny raz mieliśmy okazje poznać młode przedsiębiorstwa z innowacyjnymi i inspirującymi rozwiązaniami oraz usługami. Biorąc pod uwagę polskich finalistów - napawa to ogromnym optymizmem gdy widzimy, jakie talenty oraz innowacje kryją się na naszej scenie technologicznej. – mówi Tomasz Kowalczyk, partner Rebels Valley, operatora programu. Czeka nas teraz intensywny czas współpracy z Symmetrical.ai gdzie będziemy mieli okazję doradzać tej firmie przy wdrożeniach dla firm będących członkami ABSL oraz wspierać w zarządzaniu innowacjami. Będziemy także wspierać pozostałych uczestników programu. Takie start-upy dają ogromny potencjał na rozwój usług biznesowych. – dodaje. 

ABSL Start-Up Challenge 2019 – platforma do nawiązywania relacji biznesowych

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tegorocznej edycji ABSL Start-Up Challenge do której zgłosiło się łącznie 101 start-upów. Była to czwarta edycja naszego konkursu i kolejny raz spotykamy się z dużym zainteresowaniem start-upów oraz partnerów. Nasze wydarzenie to już nie tylko konkurs, a platforma łącząca duże i stabilne korporacje z innowacyjnymi start-upami, które są gotowe wnieść atrakcyjne rozwiązania biznesowe - mówi Łukasz Czajkowski, zarządzający projektem z ramienia ABSL. - W tym roku zwycięzcą została firma Symmetrical.ai, której rozwiązania fintechowe dają możliwości wprowadzanie ciekawych narzędzi także w innych strefach biznesu, jak chociażby w działalności HR. Wierzymy, że propozycje tej firmy zrewolucjonizują obecne relacje pracownik-pracodawca – dodaje.

Procter & Gamble, Ciech, Citi, DSV, HSBC, BNY Mellon Poland, Randstad, Pracuj Ventures to partnerzy 4. edycji konkursu ABSL Start-Up Challenge 2019. Celem udziału tych firm było znaleźć start-upy, które będą mogły odpowiedzieć na ich biznesowe potrzeby. Partnerem ogólnopolskim finału ABSL Start-Up Challenge był PLUGin. 

- Jesteśmy Partnerem ABSL Start-Up Challenge od początku, to już czwarta edycja, w której poszukiwaliśmy partnerów do wspólnej pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, odpowiadającymi na stale pojawiające się potrzeby biznesowe. Bardzo wysoko oceniamy innowacyjny potencjał polskich start-upów, które charakteryzują się zarówno dużą wiedzą techniczną, jak i elastycznością. Współpraca z P&G daje start-upom możliwość wdrożenia wspólnie wypracowanych rozwiązań na światową skalę. Jest to jednocześnie okazja do rozwoju własnych umiejętności biznesowych – mówi Małgorzata Mejer, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej na Europę Centralną w P&G. - W tym roku byliśmy partnerem wiodącym wertykału Sales & Marketing Tech, i to w nim znaleźliśmy źródło innowacji i młode talenty, z którymi będziemy chcieli rozwijać współpracę – dodaje.

Organizatorzy przewidują kolejne edycje konkursu ABSL Start-Up Challenge, piąta - już w 2020 r. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ