Stawanie się wizjonerem. Kilka kroków w drodze do chwały

Źródło: Adobe Stock Źródło: Adobe Stock
Wizjonerzy szybko i skutecznie robią, co trzeba, aby móc wreszcie się zająć tym, co, ich zdaniem, będzie następnym przełomem. Musisz dać sobie czas, aby zastanowić się, co będzie twoim następnym przełomem.

Czy jesteś wizjonerem? Czy masz zaszczyt znać jakichś wizjonerów? W każdej dziedzinie zdarzają się prawdziwi wizjonerzy. Moja mama była wizjonerską nauczycielką w przedszkolu. Pisała piosenki dla swoich uczniów. Wymyślała autorskie sposoby przekazywania przedszkolakom niezbędnej wiedzy i umiejętności. Pamiętam dobrze swojego nauczyciela wiedzy o społeczeństwie – pana Smollara. Niestety, kiedy skończyłam czternaście lat, a on nie miał jeszcze trzydziestu, zmarł na raka, ale zdążył zaszczepić we mnie pasję do nauczania, które ma wiele wspólnego z wizjonerstwem. Kiedy uczyliśmy się o Afryce, nie korzystaliśmy jedynie z podręczników – pan Smollar wykorzystywał rozmaite narzędzia, źródła i dostępne techniki, tworząc przekaz iście multimedialny. Jakimś sposobem, nawet jeszcze przed erą komputerów czy YouTube’a, miało się wrażenie, że klasa przenosiła się w tę część świata, o której się akurat uczyliśmy.

Wytrzymałość

Jedną z cech wizjonera jest to, że nie powstrzymają go przeciwności. Mogą spowolnić, ale wyciągnie z nich nauczkę i pójdzie dalej. W artykule How Resilience Works autorstwa Diane L. Coutu opublikowanym w „Harvard Business Review” dziennikarka przywołuje jako przykład Clausa Schmidta, z którym pracowała w czasopiśmie o zasięgu krajowym i który doświadczył wielu osobistych tragedii, ale zawsze się z nich podnosił. Przetrwał czystki w redakcji nie raz, a trzy razy. Autorka podkreśla, że w newsroomie...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

My Company Polska wydanie 1/2021 (64)

Więcej możesz przeczytać w 1/2021 (64) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY