Spoko.app pozyskało 20 mln zł finansowania na rozwój i ekspansję międzynarodową

spoko.app Fot. materiały prasowe
Spoko.app, fintech który działa na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych, pozyskało 20 mln zł finansowania od swojego inwestora strategicznego – FinTech Ventures S.A. Dzięki temu w latach 2021 – 2022 Spoko.app przyśpieszy ekspansję geograficzną, wchodząc do kolejnych krajów oraz będzie rozwijać swój produkt.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Spoko.app jest fintechem, który specjalizuje się w międzynarodowych, natychmiastowych przekazach pieniężnych, wykorzystując technologię oraz unikalny model funkcjonowania.

Rozwój rynku natychmiastowych przekazów pieniężnych online znacznie przyśpieszył w związku z pandemią COVID-19. Obecnie za pośrednictwem Spoko.app można przesyłać pieniądze z 32 do 45 krajów. Pieniądze można przesłać natychmiastowo, w preferowany sposób, dzięki udostępnianiu lokalnych metod płatności w danym kraju. Do wielu krajów – takich jak Ukraina, Nigeria, Turcja czy Brazylia – przekazy można robić bez prowizji.

Dzięki finansowaniu w wysokości 20 mln zł uzyskanego od swojego głównego udziałowca, FinTech Ventures S.A., Spoko.app będzie realizować strategię wchodzenia na nowy rynki, a także rozwijać aplikację, z której korzystają użytkownicy, ich liczba na całym świecie w lutym 2021 r. przekroczyła 400 tys.

Chcemy być obecni na każdym rynku, gdzie obcokrajowcy pracują oraz skąd chcą przesłać pieniądze do rodzinnego kraju. Już dziś działamy globalnie, ale przy silnym wsparciu ze strony naszego głównego inwestora będziemy mogli rozwijać się jeszcze szybciej – mówi Evgeny Chamtonau, CEO Spoko.app

Nowe finansowanie będzie wykorzystywane na rozwój w latach 2021 – 2022. Twórcy Spoko.app skupiać będą się nie tylko na udostępnianiu rozwiązania na kolejnych rynkach, ale także na dalszym rozwijaniu aplikacji mobilnej. Dzięki pozyskiwaniu kolejnych partnerów na lokalnych rynkach Spoko.app może zaoferować swoim użytkownikom preferowane sposoby płatności, zapewnić najlepsze warunki przesyłania pieniędzy oraz to, że dotrą one do odbiorcy, nawet na drugim końcu świata od razu.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY