Sony przejmuje producenta luksusowych słuchawek. Wzmocni PlayStation

Audeze produkuje wysokiej jakości słuchawki / Fot.
Audeze produkuje wysokiej jakości słuchawki / Fot. Mat. producenta
Prywatna firma Audeze produkuje słuchawki dla profesjonalistów i entuzjastów. Teraz trafia do Sony.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Sony Interactive Entertainment kupuje producenta sprzętu audiofilskiego Audeze, aby doskonalić jakość dźwięku swoich produktów PlayStation.

Firma Audeze z siedzibą w Santa Ana w Kalifornii będzie nadal działać niezależnie i produkować urządzenia dla innych platform, jednocześnie korzystając z przynależności do ekosystemu PlayStation - podało Sony w oświadczeniu dla prasy. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Audeze, bardziej znane z drogich słuchawek używanych przez profesjonalistów muzycznych i entuzjastów, w ostatnich latach wkroczyło w świat gier. Dostarcza użytkownikom bardziej wciągające doświadczenie audio za sprawą technologii cyfrowego dźwięku przestrzennego. 

Słuchawki dla PlayStation, ale nie tylko

Firma oferuje bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier Maxwell za 299 dolarów, z wersjami specjalnie dostosowanymi do konsol PlayStation firmy Sony, ale też konsol Xbox Microsoftu. 

Niedawno Sony prezentowało nową konsolę przenośną PlayStation Portal, gadżet za 199 dolarów, który łączy kontroler i wyświetlacz, umożliwiając graczom zdalną grę w tytuły z PlayStation 5. Od razu wprowadziło nowe bezprzewodowe słuchawki oraz słuchawki douszne jako komplementarne akcesoria zaprojektowane do dostarczania dźwięku wyższej jakości. Te nie były jednak opracowywane przez Audeze.

Zakup Audeze oraz nowy sprzęt PlayStation odzwierciedlają również starania Sony o rozszerzenie oferty sprzętu rozrywkowego, w tym ubiegłoroczne stworzenie linii Inzone, składającej się z zestawów słuchawkowych i monitorów mających na celu zdobycie części rynku gier na komputery PC. Sony szuka nowych źródeł przychodów i na razie je znajduje.

Czytaj też:

ZOBACZ RÓWNIEŻ