23-24 października w Jachrance odbędzie się ósme spotkanie CFO spółek giełdowych

23-24 października w Jachrance odbędzie się ósme spotkanie CFO spółek giełdowych
23-24 października w Jachrance odbędzie się ósme spotkanie CFO spółek giełdowych

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

23-24 października w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się VIII Kongres CFO Spółek Giełdowych SEG. Podczas spotkania dyrektorów finansowych będzie mowa m.in. o strategii finansowania rozwoju spółki giełdowej, nowych wyzwaniach i ryzykach spółek giełdowych, zmianach regulacyjnych w obszarze fiskalnym oraz cyfrowej transformacji.

Pierwszy dzień wydarzenia wypełnią cztery bloki dyskusyjne. Podczas pierwszego panelu będzie mowa o finansowaniu rozwoju spółki giełdowej. Zostanie omówiona strategia rozwoju rynku kapitałowego, sustainability jako warunek przetrwania oraz niezbędne działania po stronie emitentów.

Druga dyskusja panelowa będzie dotyczyć nowych wyzwań stojących przed spółkami giełdowymi, dotykając takich zagadnień jak: nowe regulacje dotyczące wynagrodzeń władz spółek, finansowanie dłużne, nowe ryzyka makroekonomiczne, a także możliwości transferu ryzyka.

- Tegoroczny Kongres CFO odbywa się w czasie, gdy rynek finansowy znajduje się w wyjątkowo nietypowym otoczeniu makroekonomicznym. Główne ryzyko, z którym mierzymy się od jakiegoś czasu, to przede wszystkim niejednoznaczna perspektywa co do koniunktury gospodarczej na świecie – komentuje Jakub Makurat, Dyrektor Generalny, Ebury Polska.

Podczas Kongresu odbędzie się również sesja pt. „Zmiany regulacyjne i praktyczne w obszarze fiskalnym” dotycząca takich obszarów jak: nowe wymogi, planowane zmiany podatkowe, doświadczenia ze współpracy z aparatem fiskalnym.

- Ostatnie zmiany w regulacjach podatkowych, stanowią najbardziej wyraźną rewolucję na przestrzeni kilkunastu lat. Część z tych zmian jest zrozumiała i stanowi wyraz implementacji ogólnoświatowych lub europejskich trendów. W części jednak, polski ustawodawca okazał się pionierem lub znacznie bardziej restrykcyjnym egzekutorem w porównaniu do innych krajów. Mam tu na myśli przede wszystkim regulacje związane z podatkiem u źródła oraz raportowaniem schematów podatkowych. Restrykcyjność w połączeniu z istotnym przeregulowaniem oraz szeregiem wątpliwości interpretacyjnych powoduje, że nowe przepisy stanowią wyzwanie nie tylko dla działów podatkowo-finansowych, ale i całych organizacji – komentuje Mateusz Stańczyk, Partner w zespole CIT oraz transakcji i restrukturyzacji, CRIDO.

W ramach czwartego bloku zaproszeni eksperci poruszą tematykę cyfryzacji, dyskutując o zmianach w otoczeniu spółek, znaczeniu analizy danych dla rozwoju biznesu oraz roli technologii w służbie spółki giełdowej.

Równy dostęp do pełnej i rzetelnej informacji dotyczącej spółek publicznych jest jednym z filarów prawidłowo funkcjonującego rynku kapitałowego. Jednym z głównych obszarów zapewniających transparentność rynku jest okresowe raportowanie wyników finansowych przez emitentów. Istotnym krokiem w tym obszarze mającym na celu zapewnienie wysokiego poziomu przejrzystości i porównywalności sprawozdań finansowych w przekroju europejskim było przyjęcie i stosowanie, w określonych przypadkach, międzynarodowych standardów rachunkowości – mówi Łukasz Kłaczyński, Menedżer, Dział Doradztwa w zakresie Rachunkowości, EYnovation™, EY

Na zakończenie części merytorycznej odbędzie się pierwsza w Polsce symulacja konwersji raportu rocznego Zwykłej Spółki SA do formatu iXBRL. Dzień uwieńczy kameralne spotkanie z Gościem Specjalnym Kongresu oraz Wieczorna Gala.

Program drugiego dnia Kongresu to praktyczne warsztaty.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerami wydarzenia są: Ebury Polska i Orange Polska jako Partnerzy Strategiczni, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i EY jako Partnerzy Merytoryczni, Baker McKenzie, COMARCH, CRIDO oraz PKO TFI jako Partnerzy Główni, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych jako Partner Instytucjonalny, Kancelaria Brokerska IRCA jako Partner Wspierający, APN Promise oraz Unicomp-WZA jako Partnerzy Technologiczni.

Szczegółowe informacje na temat VIII Kongresie CFO Spółek Giełdowych SEG dostępne są na stronie internetowej www.seg.org.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY