Schneider Electric ostatecznie kończy z Rosją. Firmę przejmie lokalny zarząd

Schneider Electric
Schneider Electric kończy z Rosją, fot. mat. prasowe
Lokalny zarząd Schneider Electric przejmie rosyjski oddział firmy - poinformowała międzynarodowa grupa. Jej działalność w Rosji została zawieszona po 24 lutym br.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Po ogłoszeniu 27 kwietnia 2022 r. zamiaru sprzedaży działalności w Rosji, 3 lipca 2022 roku Schneider Electric podpisał wiążącą umowę dotyczącą zbycia Schneider Electric Rosja na rzecz lokalnego zarządu firmy. Zamknięcie transakcji będzie uzależnione od zgód regulacyjnych i spełnienia innych warunków zamknięcia.

Od 24 lutego 2022 r. Schneider Electric wstrzymał nowe inwestycje w Rosji i na Białorusi, jak również międzynarodowe wysyłki nowych zamówień przeznaczonych dla tego obszaru.

Chcesz poznać odpowiedź na pytanie: jak zarobić pieniądze w sieci?

Schneider Electric odpisze setki milionów euro

W całym roku fiskalnym 2021 Schneider Electric wygenerował w Rosji około 2 proc. swojej całkowitej sprzedaży. W wyniku tej transakcji, jak również likwidacji pozostałej części obecności firmy w Rosji oraz innych bezpośrednich skutków sankcji na działalność w Rosji, firma spodziewa się odpisania do 300 mln euro wartości księgowej netto oraz dokonania odwrócenia rezerwy związanej z tymi działaniami, szacowanej obecnie na 17 mln euro, a dostosowanej po zamknięciu transakcji.

Schneider Electric planuje przeprowadzić ten transfer w sposób w pełni kontrolowany. Jak poinformowano, firma przeznacza środki na wsparcie pracowników w Rosji i na Białorusi w trakcie tego procesu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ