Revolut zmienia cennik. Będzie drożej

Revolut karta cennik
Karta Revolut, fot. Adobe Stock
Od 23 kwietnia zacznie obowiązywać nowy cennik Revoluta. Jak wynika z zapowiedzi firmy, użytkownicy zapłacą więcej m.in. za wypłaty z bankomatów i przelewy międzynarodowe.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W tym momencie każdy klient Revoluta w planie Standard może za darmo miesięcznie wypłacać do 800 złotych. Kwota ta pozostanie bez zmian, ale zmieni się maksymalna liczba wypłat z bankomatów w Polsce. Użytkownicy aplikacji bezpłatnie z wypłaty skorzystaj tylko pięć razy miesięcznie. Każda kolejna transakcja obciążona będzie opłatą 2 proc. Podobny poziom dodatkowej opłaty będzie wówczas, kiedy użytkownik przekroczy maksymalną wartość wypłat. Jednocześnie pojawi się minimalna kwota prowizji - wyniesie ona 5 złotych. 

Użytkownicy konta Premium i Metal zostaną objęci tylko i wyłącznie wprowadzeniem 5-złotowej opłaty minimalnej. Limity i wysokość prowizji pozostanie bez zmian. 

Cennik Revolut. Przelewy zagraniczne

Od 23 kwietnia zmienią się także zasady realizacji przelewów zagranicznych. W tym momencie Revolut umożliwia przeprowadzenie dwóch rodzajów przelewów: transgranicznych i SWIFT. Różnią się one np. wysokością limitów oraz opłat za ich przekroczenie.

Tymczasem w kwietniu podział na dwa rodzaje przelewów zostanie zniesiony. Użytkownicy Revoluta będą korzystać tylko z usługi "płatności międzynarodowe", w której opłaty będą się wahać od 1,5 do 25 zł w zależności od liczby przelewów i kraju odbiorcy. Użytkownicy planów Standard i Plus nie dostaną już jednego darmowego przelewu w miesiącu - będą musieli płacić za każdą transakcję.

Darmowe przelewy obejmą jedynie użytkowników planów Premium (jeden przelew międzynarodowy w miesiącu) i Metal (trzy przelewy). 

Cennik Revolut. Zamawianie kart

Nowe zasady obejmą również ceny kart zamawianych w ramach Revoluta. W tym momencie opłata za zamówienie karty w ramach planu Standard wynosiła niemal 5 funtów. Dostawa ekspresowa to koszt prawie 20 funtów. Cena mogła być wyższa w zależności od miejsca zamieszkania klienta, ale ostateczna kwota nie była znana w momencie zamawiania.

To się zmieni. Od kwietnia wysokość opłat będzie widoczna z poziomu aplikacji jeszcze przed zamówieniem karty.

Więcej o nowościach w Revolut

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY