Przed nami 7. Targi CSR

Przed nami 7. Targi CSR
Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowuje kolejną, już 7. edycję Targów CSR. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Biznes we współpracy”.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowuje kolejną, już 7. edycję Targów CSR. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie organizowane jest pod hasłem „Biznes we współpracy”.

Targi CSR są wydarzeniem w pełni otwartym dla zwiedzających, jako przestrzeń do nawiązywania nowych relacji i budowania dialogu z różnorodnym otoczeniem. Wśród ich uczestników znajdą się m.in. przedstawiciele firm zainteresowanych rozwijaniem i wdrażaniem CSR, administracji publicznej i innych instytucji, organizacji pozarządowych, a także dziennikarze i inne osoby, którym bliska jest współpraca oraz odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój.

Zwiedzający targi, obok możliwości uczestniczenia w atrakcjach przygotowanych przez ok. 70 wystawców, będą mogli wziąć udział również w części konferencyjnej poświęconej współpracy biznesu i jego otoczenia. Eksperci CSR wywodzący się ze świata biznesu oraz z sektora społecznego zastanowią się, jakie możliwości stwarzają dla obu stron inicjatywy polegające na współpracy oraz jakie wartości niosą ze sobą prowadzone w ten sposób działania.

W gronie wystawców uczestniczących w targach znajdzie się m.in. Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP), która wspólnie z dwunastoma firmami stowarzyszonymi już po raz trzeci utworzy pawilon francuski. „Stał się on już nieodzownym elementem Targów CSR. Z każdą edycją zajmujemy więcej przestrzeni i jest z nami więcej firm. Jest to wyraźny sygnał, że członkowie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej podejmują coraz więcej aktywności w obszarze CSR i chcą się nimi dzielić z innymi” – powiedział Mariusz Kielich, kierownik ds. komunikacji i PR we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej.

Przedstawiciele francuskich firm opowiedzą o wartościach, które przekładają się na strategię i działania z zakresu CSR. Będzie można poznać konkretne projekty, w które angażują się firm, w takich domenach jak: ochrona środowiska, BHP, poszanowanie pracowników i różnorodność, etyka biznesu i relacje zewnętrzne, współpraca z lokalnymi społecznościami czy wsparcie dla osób potrzebujących.

Podczas targów odbędzie się też premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy przegląd inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, publikowany co roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY