Premier: Będzie kolejna tarcza dla firm! Jutro szczegóły kolejnych obostrzeń

Wicepremier Mateusz Morawiecki. Fot. East News
Wicepremier Mateusz Morawiecki. Fot. East News
- Planujemy kolejną tarczę antykryzysową dla tych firm, które są najbardziej dotknięte przez pandemię - poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Nie zdradził szczegółów, ale jak zapowiedział, w czwartek rano przekazane zostaną informacje o nowych obstrzeniach.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Tarcza, jak zadeklarował premier, ma objąć firmy najbardziej dotknięte przez pandemię. W szczególnie te przedsiębiorstwa, które nie mogą normalnie działać od października.

Premier nie podał żadnych szczegółów rozwiązań. Przypomnijmy, kilka dni temu Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, podczas rozmowy w Programie 3 Polskiego Radia zapowiedział, że Polski Fundusz Rozwoju nie planuje wprowadzenia trzeciej wersji tarczy finansowej. Możliwe było jedynie przedłużenie dotychczaso obowiązujących programów.

Jednocześnie rząd pracuje nad dodatkowymi obostrzeniami związanymi z rosnącą liczbą zakażeń. Ta przekroczyła już znacząco poziom 25 tys. - w środę, 24 marca, wyniosła ponad 29 tys. - Jutro rano zaprezentujemy dodatkowe obostrzenia, które są konieczne, by przydusić i wypłaszczyc trzecią falę - zadeklarował premier.

Godzina konferencji prasowej nie została podana. Będziemy ją relacjonowali na portalu mycompanypolska.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ