Podglądanie przyszłości

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe 63
By zobaczyć, jak będzie wyglądała przyszłość, trzeba było być przez dwa dni w Krakowie na Impact’19. Zmiany tylko przyspieszyły.

By zobaczyć, jak będzie wyglądała przyszłość, trzeba było być przez dwa dni w Krakowie na Impact’19. Zmiany tylko przyspieszyły.

Tsunami wszechobecnej sztucznej inteligencji, która zmieni wszystko. Tegoroczny Impact w Krakowie był wydarzeniem, na którym każdy, kto interesuje się tym, jak będzie za chwilę wyglądał świat, powinien być. I nie tylko dlatego, by pospekulować o przyszłości. Na Impact można było zobaczyć gotowe schematy biznesowe przyszłości. Można było dowiedzieć się więcej o realnych innowacjach, a nie jedynie zapowiedziach. Począwszy od blockchainu przez wirtualną rzeczywistość po komputery kwantowe.

– Technologie zmienią wszystko. Już dziś wiele aspektów naszego życia jest zupełnie innych niż jeszcze dekadę temu. A zmiany, których doświadczamy i które wkrótce nastąpią, nie będą stopniową ewolucją. Ludzkość przez następnych 20 lat zmieni się bardziej niż przez ostatnie 300 lat – prognozuje Gerd Leonhard. Ten znany futurysta, pisarz, CEO Futures Agency i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Europie twierdzi, że zmiany dotkną dziś największych, czyli banki. – Jedną z głównych zalet postępującego rozwoju technologicznego jest to, że eliminując pośredników, czyni wszystko szybszym, łatwiej dostępnym. Banki to pośrednicy. Ich rola w wielu przypadkach jest zbyt duża – mówił.

Z kolei zdaniem Joe Schoendorfa – weterana branży venture capital, który zarządzał m.in. takimi gigantami,...

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów

Masz już prenumeratę? Zaloguj się

Kup prenumeratę cyfrową, aby mieć dostęp
do wszystkich tekstów MyCompanyPolska.pl

Wykup dostęp

Co otrzymasz w ramach prenumeraty cyfrowej?

  • Nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisu MyCompanyPolska.pl
  •   Dostęp do treści miesięcznika My Company Polska
  •   Dostęp do cyfrowych wydań miesięcznika w aplikacji mobilnej (iOs, Android)
  •   Dostęp do archiwalnych treści My Company Polska

Dowiedz się więcej o subskrybcji

ZOBACZ RÓWNIEŻ