Po marnym roku Samsung prognozuje skok zysków o 900%

Po marnym roku Samsung prognozuje skok zysków o 900%
Samsung Electronics poinformował, że spodziewa się ogromnego wzrostu zysku operacyjnego w pierwszym kwartale. Daje to nadzieje na silne odbicie po nieudanym 2023 r.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Południowokoreański gigant technologiczny szacuje, że jego zysk operacyjny wzrósł do 6,6 biliona koreańskich wonów (4,9 miliarda dolarów) w kwartale od stycznia do marca, w porównaniu z 0,64 biliona wonów zgłoszonych rok wcześniej. Prognoza jest wyższa niż konsensus szacunków na poziomie 5,4 biliona wonów od FactSet.

Przychody mają wzrosnąć o ponad 11% do 71 bilionów wonów — dodał największy na świecie producent pamięci RAM. Firma nie dostarczyła żadnych dodatkowych szczegółów.

Oczekuje się, że firma opublikuje szczegółowe wyniki finansowe później w tym miesiącu.

Optymistyczna prognoza pojawia się po tym, jak Samsung zgłosił cztery kolejne kwartały spadających zysków, ponieważ popyt na urządzenia konsumenckie i chipy, które je zasilają, pozostawał słaby w zeszłym roku.

Optymizm wraca do Samsunga

Firma jest optymistycznie nastawiona na ten rok i powiedziała w styczniu, że spodziewa się wzrostu popytu na urządzenia mobilne, szczególnie przy wprowadzaniu nowych produktów, takich jak smartfony zasilane sztuczną inteligencją z Galaxy AI.

Spółka spodziewa się również odbicia w swoim segmencie półprzewodników w tym roku, i to pomimo różnych potencjalnych przeszkód, w tym polityki stóp procentowych i zawirowań geopolitycznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ