Platige Image partnerem serwisowym Unreal Engine

platige image
Fot. shutterstock
Platige Image, firma specjalizująca się w innowacyjnych projektach graficznych, animacjach 3D i wirtualnej scenografii telewizyjnej, otrzymała tytuł Autoryzowanego Partnera Serwisowego dla silnika Unreal Engine.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W minionym miesiącu Platige Image otrzymało tytuł Autoryzowanego Partnera Serwisowego Unreal Engine, aby rozszerzyć zakres swoich działań twórczych w sferze transmisji i produkcji wirtualnej.

Autoryzowany Partner Serwisowy

Platige Image będzie wspierało międzynarodowe projekty, wykorzystując swoje doświadczenie. To pozwoli na zwiększenie rozpoznawalności Platige na rynkach zagranicznych i zwiększy możliwości rozwoju branży.

Partnerstwo programowe zostało stworzone przez amerykańskich twórców gier wideo i umożliwia firmom, które wdrażają silnik Unreal Engine w swoich projektach, ubieganie się o status Autoryzowanego Partnera Serwisowego. W tym roku tytuł partnerski uzyskało polskie studio Platige Image.

Współpaca z Epic Games

Firma Platige Image wcześniej już współpracowała z Epic Games przy różnych projektach, a także aktywnie wykorzystywała silnik Unreal Engine m.in. studio wirtualne dla Polsat Sport, grafiki Augmented Reality podczas ceremonii EURO 2020 czy w projektach filmowych i reklamowych z wykorzystaniem Virtual Production.

Włączenie Platige Image do programu Autoryzowanych Partnerów Serwisowych silnika Unreal Engine to naturalny krok w rozwoju technologicznym studia. Współpraca umożliwi Platige Image dzielenie się swoim doświadczeniem zdobytym na przestrzeni lat i otworzy nowe ścieżki współpracy. To znaczący krok w kierunku osiągnięcia celów biznesowych spółki.

Sprawdź: Czy opłaca się zrezygnować z PPK?

Platige Image notuje wzrost zysków

– Największym wyzwaniem i jednocześnie przełomowym momentem w naszej pracy z Unreal Engine było zestawienie w pełni funkcjonalnego produkcyjnie i kompleksowego systemu do realizacji grafik Augmented Reality w transmisji telewizyjnej. Mowa o naszej oprawie graficznej AR ceremonii finałowej EURO 2020 na Wembley w Londynie, gdzie wykorzystaliśmy wspaniałą jakość grafiki generowanej przez Unreala, osadzając ją w stabilnym środowisku produkcji sygnału telewizyjnego. Cały nasz system sprostał wyśrubowanym normom stawianym nadawcom TV w trakcie EURO 2020 i finalnie uzyskał akceptację UEFA – mówi Marek Jankowski, Head of Events & Broadcast w Platige Image.

Platige Image zanotowało po 3 kwartałach 2022 znaczny wzrost zysków w porównaniu do poprzedniego roku, co zostało osiągnięte dzięki ciężkiej pracy zespołu i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym.

Czytaj dalej: Cyfrowy umysł, psychologia pieniędzy i... Oto polecane książki na marzec

Produkcja wirtualna

Dodatkowym atutem we współpracy Platige Image z Epic Games jest doświadczenie w tzw. produkcji wirtualnej, wykorzystywanej w studiach na całym świecie od kilku lat. Jest to generowanie w czasie rzeczywistym fotorealistycznej scenografii filmowej na ekranie LED, co umożliwia odtworzenie dowolnej lokacji na świecie bez potrzeby przenoszenia produkcji poza halę zdjęciową.

Rozwiązanie Platige Image wyróżnia się znaczną elastycznością. System używany w produkcji został wypracowany na podstawie wielu testów różnych ekranów LED, w zakresie ich rozmiarów, kształtów i gęstości, a także różnych rodzajów kamer i obiektywów. Dla rzeczywistych miejsc wymagających wirtualnej relokacji niezbędna jest jak najlepsza dokumentacja fotograficzna lub skany 3D przestrzeni, w których specjalizują się eksperci Platige.

ZOBACZ RÓWNIEŻ