Platige Image postawi na branżę motoryzacyjną? Studio zdobyło ważny certyfikat

Jedno z dzieł Platige Image
Jedno z dzieł Platige Image, Fot. materiały prasowe
Platige Image, jedno z najbardziej znanych polskich studiów zajmujących się m.in. produkcją filmów i animacji, zdobyło certyfikat TISAX. Dzięki temu możliwa będzie współpraca m.in. z branżą motoryzacyjną.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Pomyślne przejście certyfikacji TISAX potwierdziło kompetencje studia w obszarze ochrony informacji poufnych. Certyfikat w dużym stopniu opiera się na normie ISO/IEC 27001, co w praktyce oznacza, że może być również wykorzystywany w innych, powiązanych branżach. Posiadanie certyfikatu TISAX wymagane jest m.in. przy współpracy z koncernem Volkswagen AG.

– Pierwszym i głównym motorem do podjęcia działań w kierunku certyfikacji było wyjście naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów z branży motoryzacyjnej. Nasi partnerzy oczekują od nas najwyższego profesjonalizmu, a pomyślne przejście audytu tylko potwierdziło światowy poziom polskiego studia. Otrzymanie certyfikatu TISAX stanowi dla nas również solidną bazę do dalszych prac w kierunku kolejnych certyfikacji branżowych, związanych z bezpieczeństwem danych i informacji dla sektora motoryzacyjnego – mówi Tomasz Kruszona, Chief Technology Officer w Platige Image.

TISAX potwierdza kompetencje Platige Image w zakresie przeprowadzania bezpiecznej wymiany informacji, ochrony i szyfrowania danych etc. Zakres audytu, przeprowadzonego przez TUV Nord Polska obejmował całość usług Platige Image. Studio spełniło wymagania na poziomie AL3 (bardzo duży poziom ochrony) w zakresie „informacji o bardzo wysokich wymaganiach w zakresie ochrony danych, wydarzeń oraz sesji filmowych lub zdjęciowych z prototypami”. 

– Kwestie związane z zapewnieniem poufności i bezpieczeństwa danych są standardem w naszej branży, więc od dawna stanowią one priorytet w naszych działaniach. Certyfikat TISAX jest pewnym podsumowaniem rygorystycznego przestrzegania standardów bezpieczeństwa, dotyczących procesów produkcyjnych i technologii w ostatnich latach. Dzięki spełnieniu wymogów audytu Platige Image zwiększa swoje szanse na pozyskanie nowych kontraktów na wymagającym rynku niemieckim, a także stwarza perspektywy zacieśniania relacji z istniejącymi klientami – zaznacza Karol Żbikowski, CEO Platige Image.

Platige Image. Czym zajmuje się studio?

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy.

Zespół składa się z ponad 250 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 20 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego w Wenecji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY