PiS: Nie będzie 15. emerytury

emerytura
fot. shutterstock.
Inicjatywa wypłacenia seniorom 15. emerytury, o której wspominali niektórzy politycy obozu władzy nie zostanie wprowadzona. Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski oznajmił, że "nie ma decyzji politycznej", by taki program stworzyć.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Seniorzy nie otrzymają 15. emerytury. Choć poparcie społeczne dla wsparcia seniorów w trudnej sytuacji ekonomicznej jest duże, obóz władzy zdaje sobie sprawę z dramatycznego stanu polskich finansów.

Brak woli politycznej

Jak poinformował Krzysztof Sobolewski obecnie „nie toczą się żadne prace, ani tym bardziej nie ma decyzji politycznej, dotyczącej wypłaty 15. Emerytury”.

Wypwiedź padła w rozmowie z PAP. Komentarz polityka odnosił się do informacji opublikowanej przez portal Wyborcza.biz, który we wtorek 15 listopada zaprezentował doniesienia o specjalnej 15. Emeryturze, jaką seniorzy mieliby otrzymać przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi.

Według źródła Wyborczej na wypłatę dodatkowego świadczenia zgodzić się miał prezez partii Jarosław Kaczyński. Dodatkowa emerytura miała nie zawierać progu dochodowego.

13. i 14. emerytura na stałe

 

Mateusz Morawiecki utrzymuje, że program socjalny wypłat 13. i 14. emerytury jest stałym elementem zabezpieczenia społecznego, więc seniorzy mogą liczyć na to wsparcie w kolejnych latach.

Czytaj dalej: ZUS-owi zabrakło 5 mld na emerytury

ZOBACZ RÓWNIEŻ