Piotr Pawlak nowym Prezesem i Dyrektorem Zarządzającym Ford Polska

Fot. Ford
Fot. Ford
Na nowym stanowisku Pawlak ma odpowiadać m.in. za całokształt działań sprzedażowych na polskim rynku.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Piotr Pawlak z branżą motoryzacyjną jest związany od 2011 roku. Doświadczenie zawodowe nabierał przede wszystkim pracując za granicą - w Belgii i Wielkiej Brytanii. Do 2016 roku był menadżerem od spraw produktu i marketingu w angielskim odziale Toyoty, w swojej karierze sprawował również różne funkcje w Nissan Motor Corporation.

- Jest dla mnie olbrzymim zaszczytem i wyróżnieniem kierować oddziałem koncernu na tak istotnym i perspektywistycznym rynku jak Polska. Ford to jedna z najbardziej kultowych marek w branży samochodowej i bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego koncernu i jestem niezmiernie wdzięczny zarządowi Ford of Europe za zaufanie - komentuje Piotr Pawlak.

Firma podkreśla, że - pomimo kryzysu - obecny rok jest niezwykle istotny dla jej działalności w naszym kraju. Na rynku pojawiła się już nowa Puma oraz Kuga, a więc najbardziej zelyktryfikowany model Forda w historii. Idea Go Electric zakłada, że do końca 2021 roku koncern będzie oferował aż 18 zelyktryfikowanych modeli. Warianty napędów alternatywnych trafią już wkrótce do wszystkich osobowych modeli oferowanych na rynku europejskim.

Piotr Pawlak to syn Jacka Pawlaka, prezesa Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY