Pełnowartościowe dania gotowe na sezon zimowy. Wyjazd redakcji do zakładu Nowalijka
Polacy chętniej sięgają po produkty bez sztucznych dodatków (60%), o niskiej zawartości cukru (57%) i z korzyściami zdrowotnymi, a 44% z nich jest skłonnych zapłacić więcej za produkty krajowe. Co istotne, 49% badanych deklaruje, że poszukuje produktów wygodnych, niewymagających długiego przygotowania. Zupa w formie dania gotowego wpisuje się w tę potrzebę, łącząc aspekt odżywczy z szybkością podania.
– Zupy stanowią wartościowy element codziennej diety. Pozwalają w prosty sposób zwiększyć spożycie warzyw oraz błonnika pokarmowego, co ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego i utrzymania sytości. W okresie jesienno-zimowym ciepłe posiłki dodatkowo wspierają komfort termiczny i mogą sprzyjać lepszemu samopoczuciu. W ofercie „Porcja DobreGO!” stawiamy na prosty skład, naturalne surowce oraz sposób przygotowania, który pozwala zachować ich wartość odżywczą, bez konieczności stosowania sztucznych dodatków – mówi Agnieszka Piskała-Topczewska, dietetyk kliniczny, doradca ds. żywienia Grupy Żabka.

Jakość oparta na starannym doborze składników
W linii „Porcja DobreGO!” znajdziemy m.in. zupy Szamamm, które pozwalają w szybki sposób wprowadzić do codziennego jadłospisu ciepły, pełnowartościowy posiłek. W ofercie znajdują się zarówno klasyczne propozycje, jak np. rosół czy krem z pomidorów oraz warianty z kuchni świata – m.in. zupa z kimchi, tajska z kurczakiem czy meksykańska. Przygotowywane są one z warzyw poddanych selekcji jakościowej, a ich skład opiera się na wysokiej jakości surowcach, bez dodatku konserwantów i sztucznych wzmacniaczy smaku. Dzięki temu każda porcja stanowi pełny, pożywny i wygodny posiłek, który można przygotować w kilka minut w domu, w pracy lub będąc w podróży.
– Naszym celem było uzyskanie zup o smaku możliwie zbliżonym do domowego. Skład, proporcje i sposób przygotowania zostały opracowane tak, aby zachować naturalną strukturę i wyrazistość smaku – podkreśla Jakub Emanuel Malec, Sustainable Food Manager w Grupie Żabka.

Jak z domowej kuchni
Żabka angażuje się we współpracę z lokalnymi dostawcami. Ma to wpływ nie tylko na rozwój miejscowej przedsiębiorczości, ale i skrócenie łańcucha dostaw, co pozwala zagwarantować jakość produktów. Partnerem Żabki jest m. in. zakład Nowalijka Convenience Food w Piotrkowie Trybunalskim, wyspecjalizowany w produkcji dań gotowych. Powstają tu m. in. zupy Szamamm, których część oznaczona jest znakiem „Porcja DobreGO!”. Proces produkcji rozpoczyna się od starannego doboru surowców – zawsze zgodnie z zasadami clean label, aby końcowy produkt miał prosty i przejrzysty skład. Gotowanie jest kluczowym elementem całego procesu, podczas którego na bazie własnych warzyw oraz dostarczonych od sprawdzonych dostawców, a także ziół pochodzących ze szklarni Nowalijki następuje łączenie zgodnie z recepturą, co pozwala zapewnić powtarzalność smaku oraz pełnię aromatu.
- W hali produkcyjnej proces przebiega z tą samą dbałością, co w kuchni domowej – różni się jedynie wielkością garnka, który mieści nawet 1000 litrów zupy. Starannie odważone składniki trafiają do niego w dokładnie określonej kolejności, zgodnej z recepturą. Dla nas czystość składu i autentyczny smak to nie tylko zasada, ale codzienny standard – podkreśla Magdalena Lec-Rozwandowicz Dyrektor ds. Dań Gotowych Nowalijka Convenience Food.
Procesowi przygotowywania posiłków w zakładzie Nowalijka przyjrzała się nasza redakcja podczas wyjazdu studyjnego, który dokumentują zdjęcia w artykule.
