Payvein ze wsparciem Aniołów Biznesu. W planach runda oparta na finansowaniu społecznościowym

Payvein
Payvein / Fot. materiały prasowe
Spółka Payvein, pracująca nad technologią biometrii z żył palca, z sukcesem zakończyła prywatną rundę pozyskania finansowania na etapie seed. Wsparcia polskiego startupowi udzieliło pięciu Aniołów Biznesu oraz fundusz inwestycyjny, a w planach na rok 2024 jest kolejna runda oparta na finansowaniu społecznościowym – crowdfundingu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rozwiązanie Payvein to – jak tłumaczą przedstawiciele startupu - prosty czytnik biurkowy, który mapuje struktury żył palca. W czasie krótszym niż 2 sekundy i ze 100-proc. dokładnością porównuje je z profilem użytkownika w bazie danych, potwierdzając tożsamość danej osoby. Z kolei samo "mapowanie żył" działa dzięki wykorzystaniu absorpcji promieniowania podczerwonego przez hemoglobinę płynącą we krwi. To nieinwazyjne, niezawodne i bezpieczne rozwiązanie do identyfikacji biometrycznej.

Pomysłodawcy przekonują, że technologia sprawdza się w kontekście rozliczania transakcji w obiegu zamkniętym, zastępując tradycyjne żetony, opaski RFID oraz karty prepaid, jak również w zakresie zarządzania kontrolą dostępu do wydzielonych stref. - Rozwiązanie znajdzie więc szerokie zastosowanie w branży eventowej, kulturze i edukacji. Niemniej, horyzont zastosowania technologii jest nieporównywalnie szerszy, a dla branży handlowej i finansowej może okazać się wręcz przełomowy - mówią przedstawiciele Payvein.

Ambicja twórców – Nicholasa Piotrowicza, CEO Payvein i Michała Frankiewicza, CTO Payvein – to zaproponowanie realnej alternatywy dla powszechnie stosowanych metod płatności w sieciach sprzedaży detalicznej, a także zastąpienie standardowej identyfikacji klienta w urzędach oraz placówkach finansowych.

Kwota finansowania nie została ujawniona. Doradcą przy najnowszej transakcji była spółka MyInvests.

Sprawdź też: Najlepsze polskie fintechy

ZOBACZ RÓWNIEŻ