Paweł Maj wzmocni zespół Warsaw Equity Group. WEG obniża też próg inwestycyjny

Paweł Maj
Paweł Maj, fot. materiały prasowe
Zatrudnienie Pawła Maja i obniżony do jednego miliona euro próg początkowej inwestycji to jasny przekaz - WEG zwiększa swoją aktywność inwestycyjną i chce skutecznie docierać do najlepszych projektów na jeszcze wcześniejszym etapie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Paweł Maj posiada 20-letnie doświadczenie w branży VC/PE. Współzarządzał trzema funduszami VC w ramach dwóch marek: dwa fundusze bValue oraz jeden Skyline Venture. Dodatkowo współzarządzał butikiem doradczo-inwestycyjnym Skyline Investment. W swojej karierze dokonał łącznie ponad 50 inwestycji i uczestniczył w więcej niż 20 exitach.

Swoje umiejętności i wiedzę wykorzystywał również jako członek komitetu ewaluacyjnego NCBiR. W 2020 roku został laureatem nagrody Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) w kategorii Mentor Social Business Accelerator. Aktywnie wspiera ekosystem startupowy jako mentor PSIK i Startup Wise Guys – europejski program akceleracyjny dla startupów.

Zobacz też: Moya

- Dołączenie Pawła jest naturalnym krokiem w realizacji naszej strategii. Nasze doświadczenie w budowaniu wartości na poziomie biznesu, organizacji i kapitału ludzkiego, pozwala nam myśleć odważniej, dlatego Paweł Maj, jako dyrektor inwestycyjny w WEG będzie odpowiadał za rozszerzanie portfela inwestycyjnego i wsparcie spółek w realizacji strategii ich rozwoju - komentuje Przemysław Danowski, partner zarządzający Warsaw Equity Group.

- Wdrożona w 2021 roku strategia i nowy kierunek WEG nie ulegają zmianie. Wciąż skupiamy się na spółkach technologicznych dostarczających rozwiązania automatyzujące i zwiększające efektywność procesów w przedsiębiorstwach. Wierzę, że dołączenie Pawła pomoże nam skutecznie zainwestować 200 mln zł do końca 2023 roku, a nasze kompleksowe podejście w procesie budowania wartości spółek stanie się platformą naszego wspólnego sukcesu - dodaje Krzysztof Dziewicki, prezes zarządu Warsaw Equity Group.

ZOBACZ RÓWNIEŻ