Patronaty My Company Polska. Marzec 2022

Patronaty My Company Polska. Marzec 2022
Oto ważne kongresy i wydarzenia dla każdego przedsiębiorcy.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 3/2023 (90)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Kongres Praca 4.0 o wyzwaniach dla pracodawców 

Niedobór pracowników był głównym tematem Kongresu Praca 4.0 Konfederacji Lewiatan. 

– Jednym z wyzwań dla pracodawców jest pozyskanie kandydatów, których umiejętności są dostosowane do wykonywanych zadań – mówi Ewa Fiedor, Apprenticeship Senior Program Manager w Amazonie. Niestety wciąż istnieje duża luka między tym, co oferuje system edukacji, a realnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Co trzecia osoba z wykształceniem wyższym pracuje poniżej swojego poziomu wykształcenia. 

Odpowiedzią może być Program Rozwoju Talentów Amazon. Stażyści przez dwa lata zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne na szkoleniach zewnętrznych oraz w firmie, pod okiem mentorów, na wybranych stanowiskach. – Wszyscy otrzymują umowę o pracę i atrakcyjne pensje. Od 2018 r. przeszkolono prawie 200 osób, dołączy ok. 50. Uważamy, że programy takie jak ten powinny stać się dobrą praktyką rynkową, z korzyścią zarówno dla firm, jak i pracowników – dodała Ewa Fiedor.

-------------------------------------------

Alior Bank zorganizował seans filmowy dla dzieci z Ukrainy

Alior Bank już po raz kolejny zaangażował się we wsparcie obywateli Ukrainy, których dotknęła wojna. Tym razem bank zdecydował się wesprzeć najmłodszych w trudnym dla nich czasie w nieco mniej standardowy sposób. 18 stycznia br. odbył się seans filmowy w języku ukraińskim dla podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które prowadzi w Warszawie Caritas Polska.

Obywatele Ukrainy przebywający obecnie w Polsce mogli bezpłatnie skorzystać z oferty Multikina w warszawskich Złotych Tarasach i cieszyć się seansem „Kota w butach. Ostatnie życzenie” z dubbingiem w ich ojczystym języku. Seans dla dzieci nie odbyłby się bez obowiązkowego, kinowego zestawu, który również został zagwarantowany małym gościom. 

To już kolejna inicjatywa wsparcia dla Ukrainy, w którą zaangażował się Alior Bank. Dotychczas przekazał 10 nieruchomości na cele pomocowe. Wcześniej odbyła się także akcja „Plecak dla ucznia”, w ramach której bank sfinansował plecaki i piórniki dla uczniów z Ukrainy, a pracownicy wyposażyli je w niezbędne artykuły szkolne.C

-------------------------------------------

Invest Cuffs 2023 – największy kongres inwestycyjny już wkrótce!

Już 24–25 marca 2023 r. odbędzie się dziewiąta edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs, wydarzenia, które rokrocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy inwestorów, którzy mogą wysłuchać wykładów prowadzonych przez przeszło 120 prelegentów. 

Invest Cuffs to doroczne spotkanie zrzeszające branżę rynku inwestycyjnego – akcje, waluty, surowce, kryptowaluty, fundusze inwestycyjne. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie.

Dołączając do tego eventu, możesz brać udziału w konferencji, targach, spotkaniach z ekspertami inwestycyjnymi, prezentacjach startupów i wywiadach. Invest Cuffs to duża dawka wiedzy, emocji i najlepszy networking w branży inwestycyjnej.

Udział w Invest Cuffs 2023 jest bezpłatny. Jedyne, co należy zrobić, aby odebrać bilet na to niezwykłe wydarzenie, to dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie imprezy. C

-------------------------------------------

Sprawny staż 

Sprawny staż to program dla studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami z całej Polski prowadzony przez należącą do Grupy ERGO Hestia Fundację Integralia. Płatne staże oferują duże i cenione przedsiębiorstwa, którym bliska jest kultura organizacji włączającej, a równość i różnorodność są wartościami wyznaczającymi kierunek biznesowego rozwoju. Fundacja zajmuje się rekrutacją i pomaga firmom uczestniczącym w inicjatywie w tworzeniu i integracji zespołów różnorodnych pod kątem sprawności. Oferuje także doradztwo w zakresie przystosowania stanowiska pracy i wiedzę popartą sprawdzonymi dobrymi praktykami na każdym etapie realizacji programu.C

-------------------------------------------

Jachranka powita przedstawicieli spółek giełdowych

W Hotelu Warszawianka w Jachrance 29-30 marca br. odbędzie się XIV edycja Kongresu Prawników Spółek Giełdowych SEG. 

Pierwszy dzień kongresu wypełni dziewięć bloków dyskusyjnych. Podczas pierwszego z nich będzie mowa o procesach M&A w grupach kapitałowych spółek giełdowych. Kolejne dwie dyskusje dotyczyć będą zmian w KSH dla grup kapitałowych oraz w kontekście kompetencji rad nadzorczych. Następnie odbędzie się dyskusja panelowa poświęcona najważniejszym wyzwaniom compliance. Kolejno rozpoczną się panele o tematyce sporów giełdowych oraz prawa do waloryzacji wynagrodzenia z zawartego kontraktu w związku z inflacją i wzrostem kosztów. Następnie przybliżone zostaną transformacja cyfrowa i najważniejsze wyzwania prawne z nią związane oraz zmiany regulacyjne w ramach Listing Act. 

Część merytoryczną pierwszego dnia kongresu zamkną tematy związane z WZA. W pierwszej części odbędzie się dyskusja poświęcona proponowanym zmianom w zakresie organizacji WZA, podczas której uczestnicy posłuchają o uporządkowaniu zasad udziału zdalnego oraz o elektronicznym korespondencyjnym WZA. Następnie odbędzie się symulacja nowego rodzaju WZA Zwykłej Spółki SA (elektroniczne korespondencyjne) z aktywnym udziałem uczestników jako akcjonariuszy. Program drugiego dnia kongresu to praktyczne warsztaty. 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. 

-------------------------------------------

Poznań Motor Show 2023

Poznań Motor Show to najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne w tej części Europy, które od wielu lat dostarcza niezapomnianych emocji dziesiątkom tysięcy zwiedzających. 

W ramach jednego biletu uczestnicy targów mogą zwiedzić aż sześć stref tematycznych – samochodową, motocyklową, supercars, e-mobility, caravaningową oraz detailingu. Wyjątkową ekspozycję, zlokalizowaną w dziewięciu pawilonach, stworzy łącznie ponad 100 wystawców, wśród których znajdą się przedstawiciele wiodących i najbardziej rozpoznawalnych marek motoryzacyjnych. Bogatą ekspozycję uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące – pokazy motocyklowego stuntu, prelekcje, konkursy i spotkania z gwiazdami. 

Tegoroczna edycja Poznań Motor Show potrwa cztery dni, od 30 marca do 2 kwietnia 2023 r., i odbędzie się tradycyjnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji.C

-------------------------------------------

Startuje druga edycja konkursu Polish Contact Center Awards

Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB skonsolidowało konkursy dla specjalistów i firm w zdalnej komunikacji z klientem pod nazwą Polish Contact Center Awards (PCCA). 

Od kilku lat jesteśmy świadkami rozwoju całkiem nowego sposobu zarządzania relacjami z klientem. Zdalne kanały kontaktu stały się jeszcze bardziej naturalnym narzędziem komunikacji społecznej i marketingowej, a organizacje stale poszerzają kompetencje w tym zakresie. Nowy etap rozwoju rynku to również nowa odsłona konkursów branży CC, które przyjęły wspólny mianownik w ramach Polish Contact Center Awards. 

– Nagrody przyznane przez jury PCCA 2023 podkreślą dokonania organizacji skupiających uwagę na jakości relacji z klientami. Niesie to też ze sobą dodatkowe wartości nie tylko biznesowe, ale także społeczne – mówi Urszula Zarańska, dyrektor generalna Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. 

– Naszym celem jest wybór najlepszych zgłoszeń, określenie najwyższych standardów prowadzenia rozmów oraz zarządzania jednostkami CC, które wnoszą wymierny wkład w budowę wartości marek, co w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne. Konkurs dotyka wszystkich istotnych aspektów zarządzania zdalną komunikacją z klientami firmy, a rywalizacja w poszczególnych kategoriach pozwala identyfikować i wskazywać najwyższe standardy działania na rynku. Ważne jest jednak, że poza walką o tytuł najlepszego organizacje i ludzie z branży mogą realizować hasło, które przyświeca konkursowi, czyli „ucz się i rozwijaj z najlepszymi”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w czerwcu 2023 r.

My Company Polska wydanie 3/2023 (90)

Więcej możesz przeczytać w 3/2023 (90) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ