Patronaty. Czerwiec 2021

Patronaty My Company Polska
Patronaty My Company Polska
Najważniejsze wydarzenia i konferencje w polskim biznesie.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 6/2021 (69)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Nowa rzeczywistość, nowe finanse. Europejski Kongres Finansowy

Odbudowa gospodarki po pandemii będzie w dużym stopniu polegała na wdrażaniu zielonych i cyfrowych zmian w życiu gospodarczo-społecznym. By skutecznie wykorzystać fundusze odbudowy, ważne stają się zdolności, wiedza i kompetencje ludzi, którzy będą transformacji gospodarki dokonywać. Kluczowe jest, aby umieli myśleć po nowemu, z wielką otwartością i kreatywnością. I o tym wszystkim jest Europejski Kongres Finansowy, kongres ludzi otwartych na świat i na zmianę. Musimy być gotowi do konfrontacji z nową rzeczywistością, ale też aktywnie ją tworzyć, bo jedno jest pewne – po staremu już nie będzie. Za to mamy szansę na wielkie przyspieszenie gospodarczych przemian.

Na takie wyzwanie odpowiada hasło przewodnie EKF w 2021 r.: „Finanse w odmienionej rzeczywistości”.

------------------------------------------

Wypłyń na nowe rynki z Ebury

Już 9 czerwca br., od godz. 11.00 Ebury – globalna instytucja płatnicza dla eksporterów i importerów – zaprasza wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych handlem z firmami z Rosji na bezpłatną konferencję online. Podczas wydarzenia eksperci fintechu oraz zaproszeni goście opowiedzą, z jakimi wyzwaniami będą się mierzyć polskie firmy w handlu z rosyjskimi partnerami oraz jak sobie z nimi radzić. Przedsiębiorcy dowiedzą się m.in.: jak chronić marże, zabezpieczyć ryzyko walutowe i skutecznie ubezpieczyć należności.

Uczestnicy konferencji otrzymają też praktyczny Raport Specjalny „Wypłyń na nowe rynki: Rosja”.

------------------------------------------

Czy dorożkarze mieli szansę?

W 1895 r. w Stanach Zjednoczonych wyprodukowano cztery samochody. Pięć lat później, w 1900 r., zarejestrowanych było ich już 8 tys. Prawdopodobnie to właśnie wtedy zostało ukute powiedzenie: „Historia dzieje się na naszych oczach”. To był czas rewolucji przemysłowej 2.0. A że – jak wiemy – historia lubi się powtarzać, to właśnie, na naszych oczach dzieje się kolejna rewolucja. Rewolucja 4.0.

Wiodące światowe marki, najciekawsze polskie startupy. Razem przyjrzyjmy się trendom przyszłości. Przyszłości, która dzieje się już teraz. 90 min w formie online. Czysta merytoryka! Czas zmian – wyzwania dla biznesu. Pod lupą EFL. Widzimy się 17 czerwca o 15.00! 

------------------------------------------

Konkurs dla startupów na UJ

Już w piątek 11 czerwca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się spotkanie i panel dyskusyjny na temat polskich startupów, w którym będzie można uczestniczyć online. Uczestnicy dowiedzą się, jak przekształcić pomysł/wynalazek w zyskowny biznes. W trakcie wystąpień pojawią się konkretne wskazówki dotyczące:

● rozpisania etapów projektu

● podziału ról i zadań

● analizy perspektyw monetyzacji produktu

● co powinien zawierać dobry pitchdeck

W panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Izabelę Kozakiewicz-Frańczak z ComparicTV udział wezmą m.in. prof. dr hab. Paweł Moskal oraz Łukasz Blichewicz, prezes Grupy Assay.

W trakcie spotkania ogłoszony zostanie konkurs „Start-up; Set it up” organizowany wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Grupę Assay. Do końca września przyjmowane będą zgłoszenia od zespołów pracujących nad obiecującymi pomysłami biznesowymi. Konkurs jest otwarty także dla zgłaszających się spoza Uniwersytetu Jagiellońskiego. W październiku br. odbędzie się spotkanie z wybranymi uczestnikami konkursu, na którym będą mieli możliwość zaprezentować swoje pomysły. Trzy najlepsze startupy otrzymają wsparcie finansowe, a być może nawet szansę rozwoju biznesu pod skrzydłami ekspertów Grupy Assay.

------------------------------------------

Kongres MOVE 2021

Już po raz trzeci eksperci i praktycy rynku e-mobility spotkają się 18 czerwca 2021 r., podczas tegorocznej edycji Kongresu MOVE, aby porozmawiać o przyszłości motoryzacji.

Kongres MOVE to jedyne tej rangi forum dedykowane ekspertom i praktykom rynku e-mobility w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Podczas kongresu poruszone zostaną liczne zagadnienia związane z rozwojem elektromobilności i przyszłością branży motoryzacyjnej. Wśród najważniejszych wątków należy wymienić takie tematy jak: restart mobilności w Europie; wpływ Green Deal na rozwój niskoemisyjnego transportu w Europie; ambasadorzy zrównoważonej mobilności. 

Miasta gotowe na transportową rewolucję; regulacyjne i finansowe wsparcie rozwoju elektromobilności w Polsce. 

------------------------------------------

Konferencja dla branży coachingu

26 czerwca odbędzie się IV międzynarodowa naukowo-szkoleniowa konferencja coachingu - International Coaching Day 2021.

Tematem przewodnim konferencji jest: "Zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka w dobie pandemii. Rola coachingu, terapii oraz rozwoju osobistego w podnoszeniu dobrostanu."

Podczas konferencji uczestnicy będą mieć dostęp do naukowej wiedzy, sprawdzonych metod oraz narzędzi pomagających utrzymywać dobrostan człowieka.  

Prelegentami konferencji będą m.in. Prof. Karl Nielsen, Niemcy – profesor psychologii, współzałożyciel i prezes międzynarodowych stowarzyszeń NLP, coachingu, hipnozy, konstelacji, uważności i psychologii pozytywnej oraz Iwona Majewska-Opiełka, Kanada – psycholog, biznesu, trener, mentor liderów i ludzi związanych ze sprzedażą. Autorka koncepcji logodydaktyki jako modelu wspierającego rozwój osobisty.

------------------------------------------

Kongres 590

5-6 maja br. w hybrydowej formule odbyła się piąta edycja Kongresu 590. Były to dwa dni pełne spotkań i dyskusji o przyszłości Polski.

Ponad 200 ekspertów i liderów różnych branż w ciągu dwóch dni Kongresu 590 dyskutowało na najważniejsze dla polskiej gospodarki tematy. Wydarzenie otworzył swoim wystąpieniem prezydent Andrzej Duda, zaś drugi dzień rozpoczął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. 

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli m.in. politolog i futurolog dr George Friedman, ekspert do spraw geopolityki i geostrategii dr Jacek Bartosiak oraz ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej Parag Khanna.

– Czeka nas wciąż wiele wyzwań, ale mamy jeden wspólny cel. Chcemy, by Polska była krajem nowoczesnym z dobrą infrastrukturą. Krajem, który jest w stanie uwolnić twórczy potencjał swoich obywateli. Krajem, który inwestuje w badania, rozwój i nowe technologie. Aby tak było, konieczna jest dobra i przemyślana strategia, która będzie podstawą konsekwentnie realizowanej polityki. Tym bardziej cenne są inicjatywy takie jak Kongres 590. To okazja do dyskusji nad przyszłością, a także do zaprezentowania osiągnięć polskich firm – powiedział w środę, 5 maja prezydent Andrzej Duda, otwierając 5. edycję Kongresu 590.

------------------------------------------

Forum Gospodarki Cyfrowej: Płatności w e-commerce – przyszłość po pandemii

22 czerwca br. odbędzie się kolejna edycja Forum Gospodarki Cyfrowej organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Tematyka tegorocznego Forum skupi się wokół metod i technologii płatności w e-commerce. W agendzie przewidziane są prelekcje oraz panele dyskusyjne obejmujące m.in. najnowocześniejsze rozwiązania płatnicze, trendy ze świata bankowości oraz najważniejsze zmiany legislacyjne. 

FGC, organizowane przez e-Izbę, jest najważniejszym spotkaniem liderów polskiej branży e-commerce w Polsce, miejscem wymiany informacji z zakresu wyzwań gospodarki cyfrowej oraz międzynarodowych trendów. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadzi ekspertów świata finansów oraz przedstawicieli polskiego biznesu, którzy porozmawiają o przyszłości płatności cyfrowych w dobie postcovidowej. 

Rok 2020 to zdecydowanie rok elektronicznego handlu i elektronicznego pieniądza. Czas ten pokazał, że polscy konsumenci na dobre zasmakowali już  w wygodnych płatnościach za pomocą kart płatniczych, szybkich przelewów czy jednego kliknięcia i wykorzystują te metody sprawnie, zarówno w kanałach online, mobile, jak i offline, jeśli rozwiązanie na to pozwala. Dodatkowo w roku pandemii, takie formy płatności uznają nie tylko za wygodniejsze, ale też bezpieczniejsze. 

My Company Polska wydanie 6/2021 (69)

Więcej możesz przeczytać w 6/2021 (69) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ