OVHcloud otwiera nowe centrum badawczo-rozwojowe w Polsce. Ruszy rekrutacja inżynierów w Gdańsku

OVHCloud
OVHCloud, fot. Shutterstock
– Szukamy talentów w całym kraju, ale i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pracowników, udostępniając lokalne biura. Stąd w następnym roku planujemy otwarcie kolejnej lokalizacji. Niezmiennie mamy ambitne plany rekrutacyjne – mówi Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Gdański oddział, podobnie jak otwarte już w 2004 roku wrocławskie centrum badawczo-rozwojowe, skupia zespoły R&D, pracujące nad rozwiązaniami cloud. 

– Rynek Europy Środkowo-Wschodniej rośnie, oferując ogromne możliwości, bogactwo talentów i innowacyjną myśl techniczną – podkreśla Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud. – OVHcloud aktywnie uczestniczy w rozwoju regionu, czego dowodem było otwarcie niespełna sześć lat temu centrum danych w Warszawie. 

Przeczytaj także: Zegarki Rolex. To już nie jest symbol luksusu?

OVHcloud szuka pracowników

W gdańskim biurze pierwsze rekrutacje ruszyły jeszcze przed pandemią w 2019 roku, nowo otwarty oddział w biurowcu ‘Spaces’ stanie się zaś przestrzenią do spotkań zespołów, a także klientów OVHcloud. Centrum biznesowe ‘Spaces’ jest zlokalizowane w trójmiejskim biurowcu Wave. Oprócz widoku na panoramę miasta, przy budynku stworzony został City Hub – pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności, a od strony al. Grunwaldzkiej, wykorzystano beton fotokatalityczny.

– Wzmocnienie naszych zespołów i ekosystemu OVHcloud, w połączeniu z szybką ekspansją naszego portfolio PaaS i zwiększonym zapotrzebowaniem na suwerenne oferty cloud to atuty, które pozwalają nam podnieść prognozy przychodów na rok 2022 do przedziału 15-17 proc. – powiedział Michel Paulin, CEO OVHcloud. 

OVHcloud jest globalnym dostawcą chmury, zarządzającym 400 000 serwerów w 33 własnych centrach danych na czterech kontynentach. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY