Graphcore otwiera biuro w Gdańsku. Poszuka specjalistów

Graphcore
Graphcore
Brytyjska firma Graphcore specjalizująca się w rozwiązaniach sztucznej inteligencji zdecydowała się na otwarcie oddziału w Trójmieście.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Graphcore, 18 maja oficjalnie otworzył swój nowy oddział w Gdańsku, w którym będzie działało centrum badawczo-rozwojowe firmy. Biuro jest usytuowane na trzydziestym piętrze Olivia Star. Będą tam pracowały 22 osoby, które już dołączyły do polskiego zespołu a także zatrudnieni nowi specjaliści.

Trójmiejski Oddział będzie odgrywał wiodącą rolę w rozwoju oferty obliczeniowej firmy w chmurze, a także w pracy nad konwergencją AI i High Performance Computing (HPC) oraz zapewnianiu wsparcia inżynieryjnego klientom na całym świecie.

- Szeroki zakres umiejętności posiadanych i rozwijanych przez specjalistów w Gdańsku i ogólnie w Polsce, pozwalają Graphcore przekazać wiele najważniejszych projektów firmy lokalnemu zespołowi. Kiedy rozmawiamy z potencjalnymi pracownikami, są podekscytowani możliwością udziału w zaawansowanych projektach o globalnej skali -  wyjaśnia Paweł Pieczul, dyrektor ds. inżynierii w Graphcore Poland. 

- Pomorze jest prawdziwym hubem nowoczesnych technologii – tutaj koncentruje się 12 procent wszystkich firm z branży AI działających w Polsce. Pojawienie się tak innowacyjnej firmy jak Graphcore, potwierdza wysokie kompetencje technologiczne lokalnych specjalistów w obszarze sztucznej inteligencji i pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój branży w przyszłości – mówi Wojciech Tyborowski,  Dyrektor, Invest in Pomerania

Graphcore. Co robi firma?

Założona w Bristolu w 2016 roku firma Graphcore produkuje systemy komputerowe dla sztucznej inteligencji, zasilane przez Intelligence Processing Unit (IPU). Jest to  najnowocześniejszy procesor, zaprojektowany przez firmę z myślą o unikalnych wymaganiach obliczeniowych SI. IPU stwarza naukowcom zajmującym się sztuczną inteligencją możliwości badań w zupełnie nowych obszarach, niemożliwych do podejmowania przy użyciu obecnych technologii.

Systemy Graphcore są wykorzystywane w aplikacjach sztucznej inteligencji w wielu branżach, m.in. w farmaceutykach, usługach finansowych, przemyśle motoryzacyjnym i konsumenckich usługach internetowych. Graphcore jest wspierany przez światowych liderów technologicznych, w tym Sequoia Capital, Fidelity International, BMW iVentures, Dell, Microsoft i Samsung, a także innowatorów AI, takich jak współzałożyciel Deepmind Demis Hassabis i Greg Brockman z OpenAI, Ilya Sutskever, Abbeel i Scott Gray.

- Wierzymy, że nasza technologia Intelligence Processing Unit (IPU) stanie się światowym standardem obliczeń inteligencji maszynowej. Graphcore IPU będzie miała wpływ na coraz więcej branż i sektorów z realnym potencjałem pozytywnego wpływu na społeczeństwo, od odkrywania leków po dekarbonizację - mówi Nigel Toon, współzałożyciel i dyrektor generalny Graphcore.

Firma działa globalnie, posiada biura i klientów w Europie, Azji i obu Amerykach. Na siedzibę w Polsce wybrała Gdańsk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ