Ostatnia szansa na zobaczenie bolidu Roberta Kubicy. Koniec czteromiesięcznej akcji

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
W ciągu czterech miesięcy, blisko pół miliona osób w różnych częściach Polski skorzystało z możliwości obejrzenia bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN na żywo. Akcja, zainicjowana przez PKN ORLEN zakończy się 20 grudnia. Obecnie bolid zespołu, w którym kierowcą rezerwowym jest Robert Kubica można jeszcze zobaczyć przed Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Trasa po Polsce prowadziła przez siedem województw. Początek miał miejsce podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu we wrześniu br. Później bolid odwiedzał stacje paliw w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Zanim maszyna zespołu ze szwajcarskiego Hinwil trafiła do siedziby głównej PKN ORLEN w Płocku, była elementem uświetniającym zawody ROTAX Max Challenge na Torze Poznań, jednej z najważniejszych imprez w polskim świecie kartingu. Bolid był prezentowany także w Rzeszowie, Gdańsku i Machnaczu niedaleko Włocławka – przy Autostradzie A1. Warszawskie Centrum Olimpijskie, siedziba PKOl jest ostatnim przystankiem akcji, która przez ostatnie miesiące przyciągała najbardziej zagorzałych fanów królowej motorsportu.

Orlen najpopularniejszym sponsorem sportu w Polsce

86 proc. Polaków uważa PKN ORLEN za najaktywniejszego sponsora sportu spośród firm branży paliwowej. Twarzą tego zaangażowania jest Robert Kubica, którego osobę z PKN ORLEN spontanicznie kojarzy ponad 70 proc. respondentów. Ma to pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych, w które angażuje się polski kierowca Formuły 1. Co piąty polski kierowca deklaruje, że ze względu na współpracę Koncernu z Robertem Kubicą częściej korzysta z oferty stacji PKN ORLEN.

Alfa Romeo Racing ORLEN to zespół z kilkudziesięcioletnią tradycją w Formule 1. Od początku sezonu 2020 PKN ORLEN posiada status sponsora tytularnego teamu, a funkcję kierowcy testowego pełni jedyny Polak w historii tej dyscypliny, Robert Kubica. Wraz z zawodnikiem ORLEN Team w skład drużyny wchodzą także Włoch Antonio Giovinazzi i Fin Kimi Räikkönen, mistrz świata z 2007 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ