Odbudowa gospodarki po pandemii. Wywiad z Dominiką Bettman, Siemens Polska

Dominika Bettman
Źródło: materiały własne
Firmy potrzebują przemyślanej strategii "wyjścia na zewnątrz". Digitalizacja w dużym stopniu sprzyja realizacji tego typu strategii, bo to zjawisko otwierające przedsiębiorstwa na globalne rynki. Dzięki nowym technologiom, skala działania może naturalnie wzrosnąć w bardzo krótkim czasie - mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Trzeba myśleć globalnie, nie należy się ograniczać. Digitalizacja jest dla firm ogromną szansą, gdyż stwarza nieograniczone możliwości - mówi Dominika Bettman. Prezeska Siemens Polska podkreśla jednocześnie, że już teraz można dostrzec przykłady wielu rodzimych przedsiębiorstw, które skutecznie rywalizują na międzynarodowych rynkach.

Z ekspertką rozmawialiśmy również o rozwoju innowacji w Polsce, a także ekosystemie startupowym. - Czy nastroje i kultura w naszym kraju sprzyjają odnoszeniu sukcesu? Czy sprzyjają budowaniu zaufania do startupowców i inwestorów? Myślę, że w tym aspekcie mogą pojawić się pewne wątpliwości, ponieważ jesteśmy społeczeństwem, które nie przywykło do świętowania sukcesów, wspierania osób, którym się wiedzie - tłumaczy Bettman. 

Wywiad z prezeską Siemens Polska odbył się podczas X Europejskiego Forum Nowych Idei. Rozmowę można obejrzeć poniżej:

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY