Europejskie Forum Nowych Idei
zobacz inne tematyDonald Tusk gościem EFNI 2025
Czternasta edycja Europejskiego Forum Nowych Idei rozpocznie się 15 października 2025 r. Otwarcie wydarzenia po raz kolejny uświetni wystąpienie premiera RP, Donalda Tuska, który wygłosi przemówienie podczas gali rozpoczynającej EFNI 2025. Spośród przedstawicieli rządu swoją obecność w Sopocie zapowiedzieli między innymi wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz oraz ministrowie: Barbara Nowacka, Maciej Berek i Waldemar Żurek.
EFNI 2024: w Sopocie o tym, co będzie jutro – już po raz trzynasty
Już po raz trzynasty – i jak zawsze w Sopocie – odbędzie się Europejskie Forum Nowych Idei. EFNI, które w tym roku zostanie zorganizowane w dniach 16-18 października, to jedna z największych konferencji biznesowych w tej części kontynentu, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Służy za platformę dialogu i wymiany myśli pomiędzy przedstawicielami świata biznesu, nauki, kultury, decydentów, liderów opinii oraz reprezentantów administracji lokalnej, krajowej i europejskiej, co roku gromadząc około półtora tysiąca uczestników z kilkunastu krajów.
Zielona transformacja biznesu to rynkowa konieczność? Wywiad z Martą Mikliszańską, Allegro.pl
Jako Allegro stale zachęcamy polski biznes - zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa - do tego, żeby w bardziej zrównoważony sposób wybierały sposoby dostawy czy pakowania produktów. Dajemy przy tym narzędzia, dzięki którym nasi partnerzy mogą skutecznie transformować swój biznes - mówi Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs & Sustainability, Allegro.pl
Odbudowa gospodarki po pandemii. Wywiad z Dominiką Bettman, Siemens Polska
Firmy potrzebują przemyślanej strategii "wyjścia na zewnątrz". Digitalizacja w dużym stopniu sprzyja realizacji tego typu strategii, bo to zjawisko otwierające przedsiębiorstwa na globalne rynki. Dzięki nowym technologiom, skala działania może naturalnie wzrosnąć w bardzo krótkim czasie - mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.
EFNI - edycja 9 i pół: W jakim świecie będziemy żyli po pandemii
Odbudowa i funkcjonowanie gospodarki w czasie i po kryzysie wywołanym pandemią COVID-19 będzie motywem przewodnim tegorocznego Europejskiego Forum Nowych Idei - edycja 9 i pół.