Jak budować nowoczesną organizację w oparciu o idee ESG? Wywiad z Dariuszem Sokulskim

Dariusz Sokulski w studiu My Company Polska
Dariusz Sokulski w studiu My Company Polska
Pracownicy chcą pracować w firmach, które dbają o środowisko i społeczeństwo, a konsumenci wybierają marki mające misję. Wdrażanie strategii ESG niesie ze sobą wiele korzyści - mówi Dariusz Sokulski, dyrektor działu efektywności energetycznej, Siemens Polska.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Najczystsza energia to ta, której nie zużywamy - stwierdził już na początku wywiadu Dariusz Sokulski, dyrektor działu efektywności energetycznej w Siemens Polska. I dodał, iż obecnie najdroższą energią jest ta pozyskiwana z węgla, m.in. dlatego, iż jest obciążona dużymi podatkami związanymi z emisyjnością. 

Poziom emisyjności wpływa na konkurencyjność gospodarki, więc coraz więcej międzynarodowych firm wdraża strategie związane z ESG i zrównoważonym rozwojem. - Jako Siemens zadeklarowaliśmy, że do 2030 zmniejszymy produkowany przez nasze fabryki ślad węglowy do 0 - zapowiedział Sokulski. 

Wartości ESG są również niezwykle istotne dla konsumentów oraz potencjalnych pracowników. - Ponadto firmy chętniej współpracują z tymi kontrahentami, którzy wyznają podobne zasady - zauważył przedstawiciel Siemens Polska.

Wywiad odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Zobacz rozmowy, które przeprowadziliśmy podczas wydarzenia

ZOBACZ RÓWNIEŻ